موج
کدخبر : ۳۵۷۶۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357601

محمدرضا ظفرقندی رئیس سازمان نظام پزشکی کشور، قاسم جان‌بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، علیرضا زالی ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و فرمانده ستاد مرکزی مبارزه با بیماری شهر تهران و شماری از مسئولان حوزه بهداشت با شهردار تهران دیدار کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، صبح امروز با حضور جمعی از مقامات و مدیران ارشد حوزه بهداشت و درمان کشور در دفتر شهردار تهران ضمن تقدیر از تلاش‌ها و اقدامات شهرداری تهران در مبارزه با بیماری کرونا، بر رشد و توسعه همکاری‌های فیمابین جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی موثرتر به عموم شهروندان تهران تاکید شد.

در این جلسه که با حضور شهردار تهران برگزار شد، محمدرضا ظفرقندی رئیس سازمان نظام پزشکی کشور، قاسم جان‌بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، علیرضا زالی ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و فرمانده ستاد مرکزی مبارزه با بیماری شهر تهران، عباسعلی کریمی ریاست دانشگاه علوم پزشکی تهران، علیرضا دلاوری معاون بهداشتی این دانشگاه و همچنین حامد مظاهریان معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران و حمید چوبینه مدیرعامل شرکت شهر سالم نیز حضور داشتند.

 ظفرقندی ضمن ارائه گزارش پیرامون شرایط حاکم بر حوزه بهداشت و درمان در مواجهه با پاندمی کرونا ، به نقش سازنده شهرداری تهران و لزوم هم‌افزایی و همکاری هرچه بیشتر شهرداری با سایر نهاد های ارائه کننده خدمات بهداشتی و درمانی اشاره کرد.

جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت نیز در این جلسه با تقدیر و تشکر از اقدامات صورت پذیرفته شهرداری تهران برای سلامت شهروندان در بحران کرونا بخصوص در مراکز بهداشتی و درمانی شرکت شهر سالم و خانه های سلامت، از حناچی شهردار تهران تقدیر کرد.

 همچنین وی در این دیدار با توجه به ظرفیت‌های موجود در شهرداری از جمله خانه‌های سلامت و مراکز درمانی و بهداشتی شرکت شهر سالم از آمادگی وزارت بهداشت برای در اختیار قرار دادن امکانات و مجوزهای لازم به شهرداری تهران جهت ارائه خدمات ویژه از جمله پزشکی از راه دور خبر داد.

بهبود مراقبت از بیماران، سهولت دسترسی و مراقبت پزشکی برای افراد نیازمند در مناطق محروم شهر، دسترسی بهتر به پزشکان جهت مشاوره، در دسترس قرار دادن امکانات برای پزشکان جهت هدایت معاینات خودکار، کاهش هزینه‌های مراقبت های پزشکی، سهولت ارجاع بیماران جهت دریافت خدمات تخصصی و ویژه مراکز درمانی، ایجاد خدمات مراقبت پزشکی (در سطح جغرافیایی و جمعیتی وسیع)، کاهش نقل و انتقال بیماران به مراکز درمانی از جمله مزایای اجرای طرح پزشکی از راه دور است.

در پایان موافقت شد با هماهنگی معاونت توسعه منابع انسانی، شرکت شهر سالم، اداره‌کل سلامت و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و با تشکیل مجدد جلسه با اعضاء حاضر در این دیدار و سایر مدیران مرتبط، راهکارها و اقدامات مورد نیاز جهت عملیاتی کردن پیشنهادات مطرح شده پیگیری شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها