موج
کدخبر : ۳۵۶۹۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356924

وزیر علوم:

منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری بیان کرد: قرار بر این شده تا جایی که ممکن است تمام مراکز آموزشی موجود در سطح استان‌ها را حفظ کنیم و شایعات ایجاد شده مبنی بر اینکه برخی مراکز آموزشی تعطیل خواهند شد صحت ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج، منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری درباره جزئیات طرح ساماندهی موسسات آموزش عالی، گفت: این ساماندهی در وزارت علوم تائید شده و در تیر ۹۹ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی هم رسیده است.

وی افزود: طرح ساماندهی موسسات آموزش عالی از ابتدا مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده است. دانشگاه‌های معین مسئول این هستند که برنامه ساماندهی را به گونه‌ای پیش ببرند که در اسرع وقت و بدون بروکراسی برنامه ماموریت گرا شدن و ارتقای کیفی دانشگاه‌ها را در مراکز مختلف پیش برود.

غلامی در ادامه تاکید کرد: قرار بر این شده تا جایی که ممکن است تمام مراکز آموزشی موجود در سطح استان‌ها را حفظ کنیم و شایعات ایجاد شده مبنی بر اینکه برخی مراکز آموزشی تعطیل خواهند شد صحت ندارد.

وزیر علوم ادامه داد: هدف از طرح ساماندهی موسسات آموزش عالی این است که یک مرکز کوچک به گونه‌ای به یک دانشگاه بزرگ متصل شود که ضمن حفظ استقلال در هویت مرکز آموزشی کوچک، دانشگاه بزرگ متولی حمایت از آن مراکز ‌شود.

وی تأکید کرد: الان زمانی نیست که سرمایه‌گذاری هنگفت برای تاسیس دانشگاه جدید و جوان صورت بگیرد، زیرا دانش و فناوری به سرعت در حال تحول است و هر نوع سرمایه‌گذاری می‌تواند بدون هدف باشد. در شرایط فعلی با ظرفیت‌های موجود باید به سمت کیفی سازی آموزش عالی پیش برویم. علاوه بر این در آینده ماموریت‌های جدیدی به ماموریت های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اضافه خواهیم کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها