موج
کدخبر : ۳۵۴۸۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354879

حسن خلیل‌آبادی عضو شورای شهر تهران ظهر امروز بیان کرد: آمار فوتی‌های کرونا در پایتخت ۱۲ درصد کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری موج، حسن خلیل‌آبادی عضو شورای شهر تهران درباره وضعیت کرونا در پایتخت اظهار داشت: با اجرای محدودیت‌های مربوط به کرونا آمار مبتلایان به این بیماری تا حدودی در پایتخت کمتر شده و در حال حاضر نسبت به هفته‌های پیش آمار متوفیان کرونا 10 تا 12 درصد کاهش یافته است.

عضو شورای شهر تهران افزود: طی روز گذشته 131 نفر در پایتخت به دلیل کرونا جان خود را از دست داده‌اند که این آمار در هفته‌های گذشته بیشتر بود که البته نه تنها محدودیت‌های کنونی مربوط به کرونا بلکه حتی محدودیت‌های نیم‌بند در هفته‌های پیش هم در کاهش آمار مبتلایان و متوفیان کرونا مؤثر است.

خلیل‌آبادی ادامه داد: این آمار باید دقیق‌تر توسط کارشناسان بررسی شود ولی افرادی که در حال حاضر به دلیل کرونا فوت می‌کنند کسانی هستند که اکثراً در بیمارستان‌ها وضعیت نامساعد داشته و بستری بوده اند.

وی درباره وضعیت کرونا در شهرداری تهران بیان داشت: کارکنان شهرداری به صورت دائم غربالگری می‌شوند و در صورتی که حتی یکی از علائم مربوط به کرونا را داشته باشند به مرخصی رفته و یا توصیه به قرنطینه می‌شوند.

وی گفت: در حال حاضر که اکثر دستگاه‌های دولتی و نهادها با کارکنان کمتری مشغول به فعالیت هستند و برخی تعطیل شده‌اند، ولی بخشی از قسمت‌های شهرداری از جمله معاونت شهرسازی شهرداری با آمار بالای مراجعین مواجه شده است.

وی گفت: تراکم جمعیت آسیب‌زا است و شهروندان باید خودشان مراعات کنند و در روزهای تعطیل کرونایی، حدالمقدور سراغ فعالیت اداری نروند، چرا که هرگونه تجمع و تراکم می‌تواند سبب افزایش احتمال شیوع کرونا شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها