موج
کدخبر : ۳۵۳۹۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353975

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران :

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با انتقاد از کیفیت پایین خودروهای تولیدی گفت : متاسفانه کیفیت خودروهای تولیدی داخل در برخی موارد به قدری پایین است که حتی بعضی خودروهای صفر آنها نیز نمی توانند مراحل معاینه فنی برتر را با موفقیت طی کنند!

به گزارش خبرگزاری موج، حسین شهید زاده با تاکید براینکه براساس اصول فنی حتی همه خودروهای انژکتوری حتی خودروهای قدیمی نیز باید بتوانند معاینه فنی برتر بگیرند گفت : این در حالی که حتی بعضی از خودروهای داخلی صفرکیلومتر هم موفق نمی شوند برگه معاینه فنی برتر دریافت کنند. به همین دلیل گرچه چند معافیت خودروهای صفر کیلومتر در مجلس شورای اسلامی از دریافت معاینه فنی از 5 سال به 4 سال کاهش یافت اما کاهش آن به 2 سالی که قبلا اجرا می‌شد، مد نظر مدیریت شهری بود.

وی با اشاره به اینکه عمر متوسط اتوبوس‌های تهران بالای 11 سال است در صورتی که سن فرسودگی اتوبوس در سایرکلان‌شهرها 10 سال است، اظهار کرد: وضعیت تاکسیرانی نیز بهتر از اتوبوسرانی نیست، چنانچه از 15 هزار دستگاه تاکسی فرسوده تهران که رانندگان آنها برای تعویض‌شان ثبت نام کرده‌اند، تا به حال تنها 1234 دستگاه تاکسی نو تحویل شده است. 

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در مورد تأثیر افزایش استفاده از دوچرخه بر کاهش آلودگی هوای تهران نیز گفت: شرایط آب و هوایی و شیب زمین از جمله عوامل مؤثر بر توسعه دوچرخه‌سواری است و برای گسترش این مُد حمل و نقلی در تهران، استفاده از دوچرخه شخصی یا اشتراکی در پاره‌سفرهای ابتدا و انتهای مسیر، پیشنهاد می‌شود. 

وی با اعلام اینکه بر اساس نتایج یک تحقیق، فقط 4 درصد خیابان‌های تهران شیب تند دارند و برای دوچرخه‌سواری مناسب نیست گفت : اما شیب 96 درصد خیابان‌ها برای دوچرخه‌سواری مناسب‌ است. برای همین تلاش کرده ایم تا در محورهایی که امکان دوچرخه‌سواری در آنها وجود دارد، نسبت به طراحی و احداث مسیرهای ویژه دوچرخه اقدامات موثری را انجام دهیم تا شهروندان بتوانند از این وسیله حمل و نقلی ، بیشتر و بهتر استفاده کنند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها