موج
کدخبر : ۳۵۳۵۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353525

فرمانده پلیس راه آهن پلیس پیشگیری ناجا از کشف بیش از 12 میلیارد کالای قاچاق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، فرمانده پلیس راه آهن پلیس پیشگیری ناجا از کشف بیش از 12 میلیارد کالای قاچاق ، مبارزه هدفمند با قاچاق کالا توسط پلیس پیشگیری را بسترساز حمایت از تولید ملی و جهش تولید دانست.

سردار حشمت اله ملکی با اعلام این خبر، اظهار داشت: ماموران پلیس راه آهن تهران در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز به یک محموله بار پستی در انبار توشه ایستگاه راه آهن تهران ارسالی از ایستگاه راه آهن شیراز مشکوک و با اخذ دستور از مقام قضائی نسبت به توقیف آن اقدام کردند.

وی افزود: با حضور نماینده اصل 25 اداره پست، در بازرسی از بار موصوف نزدیک به 900 قلم از اقلام مختلف صنفی شامل لوازم خانگی، الکترونیکی، خودرویی و آرایشی و بهداشتی که همگی فاقد مدارک مثبته گمرکی بودند، کشف شد.

فرمانده پلیس راه آهن پلیس پیشگیری ناجا، ارزش محموله پستی مکشوفه را 12 میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: با تشکیل پرونده و در اجرای دستور مقام قضائی بار مکشوفه تحویل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) شد.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به کشف بیش از 52 میلیارد ریال کالای قاچاق در 7 ماهه نخست امسال، مبارزه هدفمند با کالای قاچاق را بستر ساز حمایت از جهش تولید دانست و گفت: مبارزه قاطع، هدفمند و موثر با عناصر قاچاق کالا، همواره از مهم‌ترین ماموریت‌های پلیس پیشگیری ناجا و پلیس راه آهن کشور است و تلاش می‌کنیم با همکاری سایر سازمان‌ها و نهادهای آموزشی در راستای فرهنگ سازی عدم استفاده ازکالای قاچاق و کیفیت بخشی تولیدات داخلی، گام های موثری برداشته شود.

سردار ملکی با بیان اینکه در حال حاضر با تلاش شبانه روزی همکارانم در پلیس راه آهن، امنیت مطلوبی در صنعت حمل و نقل ریلی کشور برقرار است، گفت: این پلیس به عنوان یکی از رده های تابعه پلیس پیشگیری ناجا همواره در کنار سایر مأموریت های مثبت و مؤثر خود، هم پای سایر رده های تابعه ناجا اهتمام جدی به مبارزه با قاچاق کالا و مقابله با فعالیت های مجرمانه قاچاقچیان و ناامن کنندگان اقتصاد کشور دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها