موج
کدخبر : ۳۵۳۳۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353342

مدیرکل کمیته امداد استان تهران اعلام کرد؛

سید ابوالفضل پرپنچی مدیرکل کمیته امداد استان تهران از مشارکت بیش از ۴۹ میلیارد تومانی شهروندان تهرانی در پرداخت زکات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سید ابوالفضل پرپنچی با اعلام گزارش عملکرد زکات جمع آوری شده از ابتدای سال جاری تاکنون، گفت: ۴۹ میلیارد و ۲۱۹ میلیون تومان از ابتدای سال جاری با مشارکت کشاورزان، دامداران و باغداران و سایر نیکوکاران در سطح استان تهران پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران افزود: زکات جمع‌آوری‌شده در استان تهران، در قالب زکات واجب، مستحبی و فطریه بوده است و با اولویت تأمین نیازهای معیشتی خانواده‌های نیازمند، هزینه تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان، پرداخت جهیزیه زوج‌های نیازمند و کمک هزینه درمانی بیماران صعب‌العلاج هزینه شده است.

پرپنچی با اشاره به مناطقی که بیشترین هزینه کرد زکات را در بخش محرومیت زدایی داشته‌اند، گفت: شهرستان‌های رباط کریم و پاکدشت بیشترین حجم زکات جمع آوری شده را در بخش محرومیت زدایی هزینه کرده‌اند.

وی یادآور شد: زکات شامل زکات فطریه، مال التجاره و زکات واجب نیز شامل غلات اربعه گندم، جو، کشمش، خرما، انعام ثلاث گاو، گوسفند، شتر، نقدین شامل طلا و نقره و زکات مستحبی نیز در قالب محصولات کشاورزی، باغات میوه و صیفی‌جات است

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها