موج
کدخبر : ۳۵۳۳۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353316

پیروز حناچی:

شهردار تهران از افتتاح تعدادی پارک جدید در پایتخت خبر داد و گفت: استاندارد فضای سبز در پایتخت 16 متر به ازای هر ساکن تهران است.

به گزارش خبرگزاری موج، پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه افتتاح پروژه‌های جدید در منطقه 10 پایتخت، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز تعداد زیادی پروژه محلی در منطقه 10 به بهره‌برداری می‌رسد که از مهم‌ترین آنها پروژه خیابان دعوتی و درمانگاه محلی آن است.

وی افزود: خیابان دعوتی در محله بریانک نزدیک هفت‌چنار قرار دارد جایی که شناسنامه تهران محسوب می‌شود چرا که در قدیم چنارها در پایتخت نشان‌دهنده قدمت یک محل محسوب می‌شده و در حال حاضر نیز این چنین است.

شهردار تهران ادامه داد: پروژه‌های محله‌محور عمدتا با نظرات مردم، شورایاری‌ها، شهرداری‌های مناطق و نواحی اجرا می‌شود و اولویت‌ها در این زمینه جهت تخصیص بودجه در نظر گرفته می‌شود.

حناچی گفت: منطقه 9 و 10 تراکم بالا، خانوار زیاد و واحد مسکونی در هم تنیده نسبت به هکتار و مساحت دارد و به همین جهت خدمات محلی مانند فضای سبز برای آنها کم است که ما برنامه‌هایی در این زمینه داریم.

شهردار تهران از افتتاح تعدادی پارک جدید در پایتخت خبر داد و گفت: این مسأله مدنظر قرار گرفته و استاندارد فضای سبز در پایتخت 16 متر به ازای هر ساکن تهران است که بسیاری از محلات این سرانه استاندارد وجود ندارد و باید اقدامات لازم در این راستا صورت گیرد.

حناچی ادامه داد: افتتاح پروژه‌های محلی تأثیر مستقیم و غیرمستقیم بر رفاه شهروندان و اقتصاد آنها دارد چرا که بسیاری از ملک‌ها با بهبود وضعیت محلات ارزش واقعی آنها لحاظ می‌شود.

وی در پایان گفت: در برنامه امروز تمهیدات ویژه‌ای جهت مقابله با کرونا در نظر گرفته شده بود و فاصله اجتماعی به خوبی رعایت شد شرایط نسبتا حاد است و همه باید موازین بهداشتی و پروتکل‌ها را با دقت رعایت کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها