موج
کدخبر : ۳۴۹۴۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349449

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 123 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز چهارشنبه 23 مهر 99 با شاخص 123 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 121 همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.

بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در نخستین ساعات چهارشنبه (23 مهر 99) با عدم وزش باد مؤثر و افزایش ترافیک صبحگاهی، در بیشتر مناطق افزایش غلظت ذرات معلق سبب کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس همراه با آسمان غبارآلود خواهد شد. با تداوم جو آرام و کاهش تندی باد در طی روز، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی بماند.

در شامگاه چهارشنبه نیز با افزایش ترافیک بر غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزوده شده و احتمال می‌رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت ناسالم (به‌ویژه برای گروه‌های حساس) قرار بگیرد. با افزایش نسبی تندی باد در نخستین ساعات روز پنج‌شنبه (24مهر 99) تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده هرچند هم‌زمان با آغاز تردد خودروها مجدداً با افزایش غلظت آلاینده‌ها روبه‌رو خواهیم شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس همراه با آسمان غبارآلود در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

به‌تدریج در طی روز از تندی باد کاسته خواهد شد و مشابه با روز گذشته تجمع غلظت آلاینده‌ها و برقراری وضعیت نامطلوب در مناطق پرتردد ادامه خواهد داشت.

همچنین پیش‌بینی می‌شود با تداوم شرایط پایدار جو تا اواخر وقت پنج‌شنبه، انباشت آلاینده‌ها همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پایتخت خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها