موج
کدخبر : ۳۴۸۲۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348257

حجت‌الاسلام درویشیان:

حجت الاسلام درویشیان اعلام کرد سازمان بازرسی کل کشور با دستگاه‌هایی که در طرح جامع مالیات کوتاهی کنند برخورد می کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، حجت الاسلام درویشیان در دیدار با امیدعلی پارسانیا رئیس سازمان امور مالیاتی تأکید کرد: اگر لازم باشد باید با حضور تمام دستگاه‌هایی که نسبت به طرح جامع مالیاتی، صندوق‌های مکانیزه فروشگاهی، سامانه‌های مالیاتی تکلیف دارند مانند بانک مرکزی جلسه مشترک برگزار کنیم و مشکلات را به‌صورت شفاف و صریح بیان کنید. در این راستا اگر دستگاهی بخواهد کوتاهی کند، سازمان بازرسی کل کشور با آن برخورد قانونی می‌کند.

وی درباره اهمیت سامانه جامع مالیاتی گفت: این موضوع نباید حتی یک روز هم متوقف شود و دستگاه‌هایی که همکاری نمی‌کنند، باید مشخص و اعلام شوند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور تأکید کرد: تعداد قابل توجهی از زیرسامانه‌های طرح جامع مالیاتی که تا امروز بیش از ۱,۴۰۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شده، تکمیل نشده است. چنانچه دستگاهی در این زمینه کوتاهی کرد، معرفی کنید.

در ادامه این نشست امید علی پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با ارائه گزارشی از پیشرفت کار زیرسامانه‌های طرح جامع امور مالیاتی گفت: در حال حاضر سازمان امور مالیاتی با یک گروه حرفه‌ای و با تمام قوا در این بحث نقشه راه و معماری گذار از وضع موجود به وضع مطلوب را نهایی کرده است. همچنین یکی از سامانه‌هایی که نهایی شده، پایانه فروشگاهی است که در مرحله اول ۵۰، ۶۰ فروشگاه بزرگ زیر این سامانه هستند و در آینده نزدیک همه اطلاعات به سامانه مؤدیان از طریق پایانه فروشگاهی متصل می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    با سلام
    خود آقای پارسا و معاونین محترم ایشون یک سال هست طرح را متوقف کرده اند و جالب هست که در محضر مردم و مدیران ارشد کشور دم از برخورد با دستگاه‌هایی می زنند که در طرح جامع مالیات کوتاهی کنند. لطفاً از ایشان بپورسید این حجم از اطلاعاتی که از سازمانهای مختلف دریافت کرده اند چه خروجی داشته است. جز اختلاف نظر بین مدیران ارشد سازمان مالیاتی در خصوص دسترسی دادن به یکدیگر ما و مردم چیزی ندیده اند

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها