موج
کدخبر : ۳۴۵۶۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345699

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 90در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز دوشنبه 24 شهریور 99 با شاخص 90 در وضعیت سالم قرار دارد و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 82 در شرایط سالم قرار داشته است.

بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبح روز دوشنبه (24 شهریور 99) با حاکمیت جو آرام طی ساعات گذشته همراه با آغاز تردد خودروها و افزایش غلظت ذرات معلق، در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

عدم وزش باد مؤثر در طی روز و آسمان صاف و نیز با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، احتمال می‌رود بیشینه غلظت این آلاینده در ساعات بعدازظهر افزایش یابد و سبب کاهش کیفیت هوای برخی مناطق گردد. در شامگاه دوشنبه با عدم وزش باد مؤثر، افزایش ترافیک و درنتیجه تجمع آلاینده‌ها، انتظار می‌رود کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

افزایش نسبی تندی باد در نخستین ساعات روز سه‌شنبه (25 شهریور 99) سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد و با وجود افزایش ترافیک صبحگاهی کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

در طی روز کاهش تندی باد سبب تجمع آلاینده‌ها شده و علاوه‌براین بیشینه غلظت آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر نسبت به روز قبل از میزان بیشتری برخوردار خواهد بود، بنابراین با کاهش کیفیت هوا شرایط نامطلوب در بیشتر مناطق برقرار خواهد شد.

تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت سه‌شنبه همراه با افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از ترافیک شبانگاهی سبب انباشت آلاینده‌ها شده و به‌تبع آن پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدود ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها