موج
کدخبر : ۳۴۵۶۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345600

مدیرعامل شرکت مترو تهران آخرین وضعیت بهره برداری از فاز دوم پایانه شهید کلاهدوز را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره بازدید از عملیات اجرایی فاز دوم پایانه شهید کلاهدوز در خط 4 اظهارداشت: این پروژه درمجموع ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی عنوان کرد: پروژه پایانه شهید کلاهدوز در زمینی به مساحت 16 هکتار در حال ساخت است.این پروژه شامل 3 فاز است؛ فاز یک در سال‌های گذشته به بهره‌برداری رسیده و در حال حاضر عملیات عمرانی فاز دوم شامل بخش تعمیرگاهی در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت متروی تهران ادامه داد: آغاز به کار فاز دوم به دلیل شیوع ویروس کرونا با کمی تاخیر انجام شد اما امیدواریم تابستان سال آینده این فاز را به بهره‌برداری برسانیم.

وی گفت: به‌طور استاندارد ۱۰ درصد از قطارها باید برای تعمیرات اساسی یا دوره‌ای در پایانه‌ها بوده و ۱۰ درصد نیز باید برای شرایط اضطرار در حالت آماده‌باش قرار داشته باشند؛ تنها در این صورت است که می‌توان به شرایط پایدار دست‌یافت.

امام خاطرنشان کرد: راه‌اندازی پایانه شهید کلاهدوز در همین راستا مد نظر قرار داشته و ضمن تسهیل کاهش سرفاصله حرکتی در خط ۴، به اتکاپذیری خط کمک شایان توجهی می‌‌کند. تجهیز این پایانه ازجمله تامین تجهیزات تعمیرگاهی، سیستم شستشوی قطارها و بالابر، توسط یک پیمانکار به‌صورت جداگانه انجام خواهد شد.

مدیرعامل مترو تهران با اشاره به اینکه سیستم شست‌وشوی قطارها که به‌صورت مکانیزه در نظر گرفته‌شده توسط شرکت‌های داخلی تامین می‌شود، عنوان کرد: این در حالی است که این سیستم در سال‌های گذشته از شرکت‌های چینی خریداری می‌شد. سایر تجهیزات تعمیرگاهی البته باید از خارج کشور تهیه شود.

امام در پایان با تاکید بر اهمیت راه‌اندازی پایانه‌ها در ابتدا یا انتهای خطوط گفت: پایانه‌ها بخش مهمی از خطوط مترو هستند که عمده کاربری آنها علاوه بر تسهیل و تنظیم سرفاصله حرکتی قطارها، پارک شبانه ناوگان، انجام بازرسی، تعمیرات لازم و شست‌وشوی واگن‌ها است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها