موج
کدخبر : ۳۴۵۵۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345557

نایب رئیس شورای شهر تهران در واکنش به حذف تصویر دختران از کتب درسی بیان کرد پس از بازگشایی مدارس و افزایش نگرانی خانواده ها حذف تصاویر دختران و تفکیک جنسیتی کتب دوباره ذهن مردم را مشوش و نگران کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، ابراهیم امینی نایب رئیس شورای شهر تهران که ریاست جلسه علنی امروز شورا را در غیاب محسن هاشمی بر عهده داشت در ابتدای آغاز جلسه شورای شهر با اشاره به درگذشت آیت الله صانعی گفت: تنها چند روز از چهل و یکمین سال درگذشت طالقانی می گذرد که متاسفانه روز گذشته خبر ارتحال آیت الله صانعی دیگر روحانی نو اندیش و از نزدیکان حضرت امام خمینی(ره) همه ما را نگران کرد.

وی با بیان این که رحلت آیت الله صانعی از مراجع نو اندیش، مبارزه و مستقل را به  شیعیان و خانواده ایشان تسلیت می گویم، ادامه داد: آیت الله صانعی در اوج قدرت یعنی در نیمه دهه 60 از قدرت کناره گیری کرد که نشان دهنده حریت و تواضع ایشان بود و برکات زیادی برای ارائه تصویری عقلانی و روز آمد از دین با در نظر گرفتن مقتضیات زمان به دست آمد که امید است حوزوین راه وی را ادامه دهند.

وی در ادامه با بیان این که کمتر از یک ماه تا «هفته تهران» باقی مانده و لازم است مدیریت شهر با توجه به شرایط اجتماعی و اقتصادی کشور برنامه ریزی باشکوهی انجام دهد، گفت: همچنین باید برنامه ریزی دقیقی برای شناساندن تهران به شهروندان دیگر کشورها و شهرها انجام شود.

نایب رئیس شورای شهر تهران با اشاره به حذف تصاویر دختران از کتب درسی گفت: متاسفانه شاهدیم با گذشت زمانی اندک از بازگشایی مدارس باز هم دولت و آموزش و پروش ذهن مردم را که این روزها به واسطه مشکلاتی مثل کرونا، گرانی لجام گسیخته و... نگران است را با حذف تصاویر دختران و تفکیک جنسیتی کتب دوباره مشوش کرد که متاسفانه این رخداد غیر قابل پذیرش که رسانه ای شدن آن همزمان با تولد 53 سالگی انوشه انصاری که زن نخست کیهان گرد بود، نگران کننده است.

وی افزود: البته این اتفاق در تداوم  تغییرات متفاوتی است که طی سالهای اخیر در کتاب های درسی رخ داده چراکه قبلا هم شاهد حذف نام و سروده ها و .... بودیم و این حذف با 27 شهریور که مقام استاد شهریار و روز شعر و ادب فارسی است، جای تامل دارد و باید گفت که چنین تلاش هایی برای حذف بخشی از هویت ملی تاریخ و فرهنگ در وزارت آموزش و پرورش بی سابقه نیست و امید است از سوی دولت کارگروهی برای بررسی علل پی در پی تشکیل شود و نتیجه به افکار عمومی اعلام شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها