موج
کدخبر : ۳۴۴۹۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344936

وزیر آموزش و پرورش از بارگذاری حضور و غیاب دانش آموزان و محتوای کتب درسی در شبکه شاد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، صبح امروز محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه بازدید از سه مدرسه در منطقه ۱۰تهران که با حضور معاون اول رئیس‌جمهور انجام شد و در دیدار صمیمی با معلمان و کارکنان دبستان حافظی، اظهار کرد: سال تحصیلی جدید را با ۱۴میلیون ۷۰۰هزار دانش‌آموز آغاز کردیم.

وی افزود: سال تحصیلی جدید را با تأکید بر چند اصل آغاز کردیم؛ اصل اول سلامتی است لذا پروتکل‌های بهداشتی در دستور کار قراردادیم و بر اجرای آن نظارت می‌کنیم بنابراین از مدیران، معلمان و خانواده‌ها خواستیم تا در همه شرایط پروتکل‌ها را رعایت کنند.

حاجی میرزایی تصریح کرد: اصل دوم این است که همه دانش آموزان آموزش‌ها را دریافت کنند به‌گونه‌ای که هیچ‌کس از آموزش‌ها محروم نشود.

وی با اشاره به اصل سوم گفت: سومین اصلی که موردتوجه قراردادیم این بود که خانواده‌ها نگران سلامتی و آموزش فرزندانشان هستند، لذا اصل سوم توجه به نگرانی اولیا است.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: برای مسئله کرونا در تمام دنیا هم راه‌حل مشترک و واحدی وجود ندارد زیرا شرایط در کشورها متفاوت است.

وی ادامه داد: شرایطی را پیش‌بینی کردیم که آموزش تداوم داشته باشد، شبکه شاد با ظرفیت‌های جدید را فعال کردیم لذا امکانات جدیدی را در این شبکه قراردادیم ازجمله ارتباط تصویری بین معلم و شاگرد، حضور و غیاب دانش آموزان و محتوای کتب درسی را در شبکه شاد بارگذاری کردیم و آموزش‌ها نیز به‌صورت زنده در این شبکه ارائه می‌شود.

عضو کابینه تدبیر و امید خاطرنشان کرد: علاوه بر آموزش‌های مستقیم، سه شبکه تلویزیونی نیز آموزش‌ها را ارائه می‌دهند در ابتکاری که انجام شد آموزش‌های ویژه ناشنوایان نیز ارائه می‌شود.

وی از پوشش بیش از ۹۷درصدی شبکه‌های تلویزیونی در سراسر کشور خبر داد و افزود: برای رفع مشکل ارتباط یک‌طرفه تلویزیون در آموزش‌ها، از طریق شبکه شاد عمل کردیم.

حاجی میرزایی گفت: تأکید می‌کنم جایگزین آموزش‌های حضوری وجود ندارد زیرا کودکان با حرکت در فضای مدرسه ظرفیت‌های ذهنی‌شان افزایش می‌یابد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، وی افزود: نگرانی‌های اولیا از دوری دانش آموزان از مدرسه کمتر از نگرانی از ویروس کرونا نیست.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها