موج
کدخبر : ۳۴۳۷۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343763

به گزارش سازمان سنجش آموزش کشور آخرین مهلت انتخاب رشته دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری موج، فرآیند انتخاب رشته دوره دکتری تخصصی سال ۹۹ دانشگاه آزاد اسلامی برای داوطلبانی که در آزمون سراسری دوره دکتری تخصصی سازمان سنجش آموزش کشور شرکت کرده‌اند، از  ۳ شهریورماه آغاز شد و تا ساعت ۲۴ فردا دوشنبه ۱۰ شهریور به پایان می رسد.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته بر اساس کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، می‌توانند متناسب با مجموعه امتحانی خود حداکثر تا ۸۰ رشته محل را در دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب کنند.

داوطلبان لازم است با مراجعه به سامانه www.azmoon.org دفترچه راهنمای انتخاب رشته را دریافت کنند. متقاضیان دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی لازم است پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما و درصورت دایر بودن رشته/گرایش مورد تقاضای خود در دانشگاه آزاد اسلامی، از طریق سامانه مذکور انتخاب رشته کنند.

داوطلبان لازم است با کد شناسه انتخاب رشته مندرج در ذیل کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور و کد ملی اقدام به ورود به سامانه کنند و پس از پرداخت وجه ثبت‌نام نسبت به انتخاب رشته/محل‌های مورد نظر خود به ترتیب اولویت اقدام کنند. داوطلبان برای شرکت در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد باید هزینه‌ جدا پرداخت کنند. امسال ۱۰ هزار ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد. حدود ۵۴ درصد از این ظرفیت متعلق به رشته‌های علوم انسانی، ۱۸ درصد متعلق به فنی و مهندسی، ۱۶ درصد متعلق به علوم پایه، ۸ درصد متعلق به رشته‌های کشاورزی و حدود ۴ درصد متعلق به رشته‌های هنر است.

شهریه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی در همه دوره‌ها حداکثر ۸۰ درصد شهریه در دوره‌های شهریه‌پرداز دانشگاه های دولتی است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
 • پاسخ

  اغلب زمان انتخاب رشته دكتري دانشگاه آزاد را نميدانستند و از انتخاب رشته جا مانده اند لطفا دوباره تمديد كنيد تا ما هم انتخاب رشته كنيم. ممنونم

 • پاسخ

  سلام لطف كنيد آزمون دكتري دانشگاه آزاد را دوباره تمديد نماييد. سپاس

 • پاسخ

  لطفا بار ديگر انتخاب رشته دكتري دانشگاه آزاد را براي جامانندگان از انتخاب رشته فراهم نماييد.

دیدگاه

مهمترین اخبار

 • گزارش
 • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها