موج
کدخبر : ۳۴۳۳۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343339

حمید رضا الوند مطرح کرد:

مدیر کل بهزیستی استان همدان با اشاره به افزایش یارانه نگهداری کودکان بی سرپرست، از راه اندازی ناوگان اورژانس اجتماعی و طرح یک وعده غذای گرم و افزایش 50 درصدی صدک سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، حمید رضا الوند، مدیر کل بهزیستی استان همدان در گفتگو با موج با اشاره به اتفاقات تاثیرگذار و مطلوبی  که در طی سه سال اخیرافتاده است، عنوان کرد: افزایش یارانه نگهداری درمراکز غیردولتی  در حوزه کودکان بی سرپرست  که به ۶۵۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد و اکنون به کودکان  کمتر و بیشتر از  ۱۲ سال  ۷۵۰ هزار تومان پرداخت می شود و به عنوان مثال مرکزی که از ۲۰ نفر نگاه داری می کند از سوی دولت ماهانه ۱۵ میلیون تومان دریافت می کند.

مدیر کل بهزیستی استان با اشاره به مبلغ  امداد ماهیانه که ۷۵۰ هزار تومان است، گفت: ۶۵۰ هزار تومان امداد ماهیانه برای کودکی که در خانواده نسبی و سببی  نگهداری می شود در نظر گرفته شده است که این عدد همراه با ۱۰۸ هزار تومان از محل یارانه دولتی به ۷۵۰ هزار تومان افزایش پپدا می کند.

الوند با اشاره به فرزندانی که تحت پوشش و دانشجو هستند، ابراز کرد: این دانشجویان با توجه به زندگی نیمه مستقلی که پیدا می کنند  تا زمانی که به استقلال کامل برسند به صورت ماهیانه ۷۵۰ هزار تومان بابت هزینه های روزانه در کنار خدمات دیگر دریافت می کنند.

وی با بیان حمایت مالی از افراد معلول که بی سرپرست هستند و در مراکز نگهداری می شوند، عنوان کرد: به این افراد ماهیانه ۹۲۵ هزار تومان پرداخت می شود و این پرداختی با توجه به آنکه هزینه های توانبخشی در آن لحاظ شده است، در گذشته وجود نداشت.

 

راه اندازی ناوگان اورژانس اجتماعی

مدیر کل بهزیستی استان همدان با اشاره به  راه اندازی ناوگان اورژانس اجتماعی در کشور، عنوان کرد: راه اندازی ناوگان اورژانس اجتماعی در کشور به عنوان اصلی ترین فیلد ارائه خدمات در مداخلات آسیب های اجتماعی سال ۱۳۷۸ در کشور عملیاتی شد و در زمره خدمات سازمان بهزیستی قرار گرفت.

وی افزود: راه اندازی مراکز مداخله در بحران های فردی، اجتماعی، خانوادگی، خانه های سلامت و خانه های امن برای زنان خشونت دیده و دختران آسیب دیده و در معرض آسیب کمتر از ۱۸ سال نیز از خدماتی بوده است که ناشی از تحولات سیاسی نظام اجتماعی در دنیا و همینطور کشور ما بوده است.

وی راه اندازی مراکز آموزشی حمایتی کودک و خانواده برای ارائه خدمات در دل خانواده  برای کودکان خیابانی و ساماندهی آن ها ازحالت مرکز محور به حالت خانواده محور از اتفاقات جدیدی دیگر برشمرد که با تشکیل سازمان بهزیستی رخ داده است.

مدیر کل بهزیستی استان همدان افزود: خدمات مالی خرد در حوزه زنان سرپرست خانوار در جهت توانمند سازی آن ها جزو خدماتی بوده است که بیش از یک دهه از عمر آن نمی گذرد.

راه اندازی کلینیک های مددکاری به عنوان اصلی ترین بخش مداخلات اجتماعی در ایران و فیلدهای ارائه خدمات تخصصی در ایران جزو اتفاقات بسیار خوبی بوده است که در کشور اتفاق افتاده است.

 

طرح یک وعده غذای گرم و افزایش 50 درصدی صدک

الوند با مهم خواندن تحولاتی که در حوزه مهدهای کودک به شکل های مختلف روی داده است، عنوان کرد: مهدهای کودک شکل های مختلفی اعم از مهدهای شهری، مهدهای روستایی، آدینه مهدها، مهد مساجد و...پیدا کرده است.

وی افزود: دراین مهد ها ارائه یک وعده غذایی گرم  که نوعی نگاه حمایتی برای خانواده هایی است  که در سه دهک پایین قرار دارند  و عاملی است که در این فضا می توان  کودکان را در زمینه های آموزشی، تربیتی و .. در  مناطق حاشیه‌ای و روستایی مورد تقویت قرار داد، انجام شده است.

ارائه یک وعده غذای گرم با هدف تقویت جنبه های آموزشی، تربیتی و مهارتی کودکان و همینطور افزایش صدک آن ها انجام می شود.

مدیر کل بهزیستی استان همدان با اشاره به  راه اندازی ناوگان اورژانس اجتماعی در کشور، عنوان کرد: راه اندازی ناوگان اورژانس اجتماعی در کشور به عنوان اصلی ترین فیلد ارائه خدمات درمداخلات  آسیب های اجتماعی سال ۱۳۷۸ در کشور عملیاتی شد و در زمره خدمات سازمان بهزیستی قرار گرفت.

ارائه یک وعده غذای گرم با هدف تقویت جنبه های آموزشی، تربیتی و مهارتی کودکان و همینطور افزایش صدک آن ها انجام می شود.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها