موج
کدخبر : ۳۴۲۷۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342725

براساس پیش بینی های سازمان هواشناسی روند کاهشی ۵ تا ۱۰ درجه ای دمای هوا از ابتدای تا اواسط برای نوار شمالی کشور انتظار می رود.

به گزارش خبرگزاری موج، براساس آخرین اطلاعات نقشه‌های پیش یابی سازمان هواشناسی امروز برای نواحی از استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، سواحل دریای خزر و خراسان شمالی افزایش ابر همراه با رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

طی روزهای یکشنبه و دوشنبه فعالیت سامانه بارشی در مناطق ذکر شده تشکیل خواهد شد و برای بخش‌هایی از شمال شرق و شرق کشور ابرناکی و بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

روز دوشنبه سامانه بارشی در نواحی شمال غرب کشور تضعیف شده و برای روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از اردبیل بارش پراکنده انتظار می‌رود.

لازم به ذکر است که طی پنج روز آینده در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در جنوب سیستان و بلوچستان، بخش‌هایی از کرمان، هرمزگان و شرق فارس رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

از اواخر روز شنبه تا اواسط هفته برای نوار شمالی کشور روند کاهشی دمای هوا ۵ تا ۱۰ درجه انتظار می‌رود، طی سه روز آینده برای استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، یزد، کرمان، سمنان، قم، شمال اصفهان، البرز، جنوب تهران و مرکزی و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود؛ دریای عمان و نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس نیز طی روزهای شنبه تا دوشنبه مواج است. دریای خزر از شنبه تا اوایل وقت سه‌شنبه مواج خواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها