موج
کدخبر : ۳۴۲۶۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342691

وزارت بهداشت آخرین مهلت ثبت نام مهمانی دانشجویان پزشکی برای ادوار کارورزی را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، بر اساس اعلام وزارت بهداشت ؛ با توجه به تداوم وضعیت موجود در کشور در خصوص مقابله با همه گیری کرونا، معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی علاوه بر فرایند مهمانی و انتقال معمول، امکان میهمانی دانشجویان مذکور در دانشگاه های استان محل سکونت به جای دانشگاه محل تحصیل برای نیم سال اول تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را فراهم کرده است.

همچنین تایید درخواست مهمانی دانشجویان فوق  منوط به تایید دانشگاه مبدا و مقصد است. بنابراین دانشجویان پزشکی تا امروز جمعه ۳۱ مرداد ۹۹ فرصت دارند درخواست خود را ثبت کنند. بر اساس اعلام معاونت آموزشی وزارت بهداشت؛ با توجه به محدودیت زمانی این دوره قابل تمدید نخواهد بود.

این تصمیم به جهت ایجاد ساز و کارهایی برای به حداقل رسانیدن ترددهای بین استانی و حتی المقدور تسهیل میهمانی دانشجویان در دوره های کارآموزی و کارورزی اتخاذ شده است. دانشجویان پزشکی می توانند برای ثبت میهمانی واحدهای کارآموزی و کارورزی ترم آینده در دانشگاه های استان محل سکونت خود از طریق سامانه میهمانی و انتقال اقدام کنند.

دانشگاه‌های علوم پزشکی مبداء و مقصد با توجه به شرایط و ظرفیت‌ های آموزشی موجود، در بازه زمانی اول تا دهم شهریورماه ۹۹ نسبت به بررسی و اعلام نظر در خصوص درخواست‌های دانشجویان در سامانه اقدام کنند.

همچنین دانشجویان متقاضی میهمانی باید به موارد اعلام شده توجه کنند. ثبت درخواست برای مهمانی واحدهای کارآموزی و کارورزی، به منزله قطعی بودن میهمانی نبوده و منوط به اعلام نظر و تایید دانشگاه های مبدا و مقصد است، لذا ثبت درخواست در این سامانه هیچ گونه حقی برای متقاضی ایجاد نخواهد کرد.

دانشگاه های مقصد هیچگونه الزامی برای اسکان و یا ارائه هرگونه تسهیلات خوابگاهی برای دانشجویان میهمان ندارند.

وزارت بهداشت تاکید دارد با توجه به شرایط ناشی از بیماری کووید-۱۹، دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور، حداکثر مساعدت و همکاری ممکن را در خصوص درخواست‌‌های ثبت شده دانشجویان داشته باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها