موج
کدخبر : ۳۴۲۴۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342490

پیروز حناچی دستورالعمل برنامه‌های شهرداری تهران برای ماه محرم را ابلاغ کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، پیروز حناچی شهردار تهران، دستورالعمل برنامه‌های شهرداری تهران در دهه اول ماه محرم ۱۴۴۲ (ه. ق) را ابلاغ کرد که در متن این دستورالعمل آمده است:

فرهنگ شیعی با قیام عاشورا و عزاداری برای امام حسین (ع) و خاندان مطهر و یاران باوفایش عجین است. پیام‌های این واقعه عظیم، ابعاد زندگی فردی و اجتماعی هر انسان آزاده‌ای را تحت تأثیر قرار داده است شهرداری تهران، در راستای وظایف و مأموریت‌های ذاتی خود و به منظور پاسداشت ارزش‌ها و مناسبت‌های مذهبی و با در نظر داشتن شرایط کرونایی تهران و همچنین به منظور بهداشت و سلامت شهروندان بخصوص سوگواران اباعبدالله الحسین (ع)، اقدامات ویژه‌ای را برای تکریم و تعزیت ایام محرم در دستور کار قرار داده است لذا مقتضی است کلیه مناطق و بخش‌های ذیربط شهرداری تهران با تأکید بر رعایت ابلاغیه‌ها و شیوه نامه‌های ستاد ملی کرونا و ستاد استان تهران و با پایبندی به اهداف و سیاست‌های اجرایی ذیل و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و پتانسیل موجود در این نهاد عمومی نسبت به مشارکت حداکثری با رویکرد ایجاد آرامش روحی و روانی سوگواران و برگزاری هر چه باشکوه‌تر ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اقدام و تمهیدات مناسب معمول دارند.

۱- شناسایی عرصه‌ها و مکان‌های عمومی روباز و غیر مسقف مناسب و بدون مزاحمت برای اهالی و شهروندان با اولویت فضاهای بیرونی فرهنگسراها و بوستان‌ها و … به خصوص فضاهای عمومی متعلق به شهرداری برای امکان برگزاری مراسم و معرفی آن به هیئات و مراجع مسئول ذیربط.

۲- بررسی و شناسایی فضاهای روباز و غیر مسقف متعلق و در اختیار سازمان ورزش و معرفی آن برای استفاده سوگواران در این ایام.

۳- کمک به تهیه و تأمین نیازهای حداقلی هیئات مذهبی از قبیل نور، موکت، صوت و … از محل اقلام و امکانات موجود در اختیار مناطق و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه با نظر معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران.

۴- کنترل موارد ایمنی فضاهای معرفی شده و رفع مخاطرات احتمالی با انجام بازدیدهای میدانی و مستمر و همچنین سایر مراکز و فضاهای محل تجمع و برگزاری مراسم سوگواری در سطح نواحی و مناطق با محوریت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و پیگیری جدی شهرداران محترم مناطق.

۵-پ پیش بینی تمهیدات لازم برای ضد عفونی کردن مراکز تجمع و فضاهای برگزاری مراسم سوگواری قبل از شروع مراسم و به طور مستمر در این ایام.

۶- انجام تبلیغات عمومی ماه محرم و پیام‌های عاشورایی در سطح شهر با استفاده از ابزارها و ظرفیت‌های در اختیار شهرداری به نحو مناسب و شایسته.

۷- اهتمام ویژه به نظافت و رفت و روب و پاکیزگی مراکز تجمع و محل‌های برگزاری مراسم، و مشارکت حداکثری هیئات و عموم شهروندان با محوریت مناطق جدول برنامه‌ها و تقسیم کار حوزه اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران جهت اجرا و پیش بینی تمهید لازم به پیوست می‌باشد بدیهی است برگزاری مراسم با رعایت پروتکل‌های ستاد ملی و استانی کرونا بر عهده هیئات مذهبی می‌باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها