موج
کدخبر : ۳۴۰۵۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340522

فرمانده مرزبانی ناجا:

فرمانده مرزبانی ناجا اعلام کرد مرزبانان در تلاش هستند که معیشت مرزداران و مرزنشینان را اجرا کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار احمدعلی گودرزی فرمانده مرزبانی ناجا در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردها و کشفیات مرزبانی در استان کردستان، اظهار داشت: استان کردستان، با مردمانی غیور و انقلابی، در زمان انقلاب اسلامی همیشه پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده و از اقوام اصیل ایرانی هستند که افتخار کشورند.

 وی با اشاره به شرایط سخت خدمتی مرزبانان در مرزها، افزود: همرزمانم با آموزش های پیشرفته نظامی، دفاعی با آمادگی بسیار مطلوبی برای دفاع از حدود و ثغور کشور با اقتدار ایستاده اند.

سردار گودرزی، سفر مقام  معظم رهبری(مدظله العالی) در سال 1388 به استان کردستان را مایه خیر و برکت برای استان دانست و تصریح کرد: تقدیم 5400 شهید گلگون کفن در راستای تامین امنیت استان کردستان موید این است که مردم اصیل این دیار پشتیبان بی دریغ برای نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به پشتیبانی مرزنشینان در برقراری امنیت پایدار مرزهای ایران اسلامی، بیان داشت: مرزنشینان سراسر کشور، مرزیاران افتخاری هستند و بحمدلله هماهنگی مطلوبی میان مرزبانان و مرزنشینان وجود دارد.

سردارگودرزی با تاکید بر امنیت پایدار و مثال زدنی در مرزهای استان کردستان، گفت: مرزبانان در تلاش هستند که معیشت مرزداران و مرزنشینان را به معنای واقعی اجرایی و عملی کنند و اعتقاد دارند که در راستای کمک به اقتصاد مرزنشینان از هیچ کوششی دریغ نکنند.

وی با اشاره به دو بازارچه مرزی "باشماق" و "سیرانبند" و مراودات تجاری، اقتصادی در استان کردستان، گفت: با توجه به بیماری منحوس کرونا، مرز باشماق برای تبادلات تجاری با کشور عراق باز بوده و مرزبانان علاوه بر تامین و برقراری امنیت مطلوب آن منطقه، آمادگی دارند با فعال شدن بازارچه مرزی "سیرانبند" امنیت آن را تامین کنند.

سردار گودرزی، ارتباط و تعامل مطلوب جمهوری اسلامی ایران با کشور عراق و اقلیم کردستان را نشان از دیپلماسی قوی دانست و بیان داشت : هم افزایی و هماهنگی بسیار خوبی بین نیروهای مسلح، دستگاه های اطلاعاتی و مردم شریف استان وجود دارد و با کسانی که درصدد اقدام ضد امنیتی بر علیه کشور باشند مقابله خواهند کرد.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به ورود و خروج کالاهای غیر قانونی، گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت کشور مناطق قرمز و زرد در مرزها مشخص شده  و مرزبانان برابر قانون از سرحدات کشورمان پاسداری می کنند.

این مقام ارشد مرزبانی با بیان اینکه مرز مقدس است و همرزمانم مدافع امنیت مرزها هستند، تاکید کرد: مرزداران با اقتدار در مقابل معاندین و ضد انقلاب ها در مرزهای ایران اسلامی ایستاده اند و اجازه ورود به خاک جمهوری اسلامی ایران به آنان داده نمی شود.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به شایعات اخیر تیراندازی مرزبانان به کولبران ، افزود: برای هرکشوری حریم و مرز با قوانین مشخص تعریف شده است و مرزهای ایران اسلامی هم تابع قوانین و مقررات کشور بوده و مرزداران به کسانی که به قانون عمل می کنند، احترام می گذارند و در برابر قانون شکنان با اقتدار مقابله می کنند.

سردار گودرزی، ورود اقلام ضدفرهنگی و کالاهای ممنوعه از مرزها را خط قرمز مرزبانان اعلام و تصریح کرد: ما به حکم قانون، پشتیبان کشور و مردم هستیم و با پشتوانه مردم و مرزنشینان، امنیت در مرزها را برقرار می کنیم و به قاچاقچیان اجازه نخواهیم داد اقلامی را وارد کشورکنند که امنیت هموطنانمان را به مخاطره بیاندازد.

فرمانده مرزبانی ناجا، روحیه مرزبانان در برقراری امنیت مرزهای استان کردستان را مطلوب عنوان و بیان کرد:  همرزمانم با ابتکار و خلاقیت امنیت در مرزهای استان را برقرار می کنند که از یکایک آنها بدلیل حضور شبانه روزی در مرزها تقدیر می کنم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها