موج
کدخبر : ۳۴۰۴۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340453

ناصر اصلانی از کشف بیش از ۱۸ تن موادمخدر در هفته گذشته توسط ماموران پلیس در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، ناصر اصلانی معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: مجموع کشفیات این هفته ۱۸ هزار و ۷۱ کیلوگرم است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱۹۲۹۲کیلوگرم) حدود ۶ درصد کاهش دارد.

وی افزود: ۱۴ هزار و ۹۶۷ کیلوگرم از مجموع کشفیات مربوط به ماده مخدر تریاک بود که ۸۳ درصد کشفیات را به خود اختصاص داده است.

معاون دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر بیان کرد: همچنین از این میزان ۳۴۲ کیلوگرم حشیش، ۱۲۷۰ کیلوگرم هروئین، ۵۶۶ کیلوگرم شیشه، ۷۲۳ کیلوگرم گراس، ۲۰ کیلوگرم مرفین و ۱۸۴ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی اظهار کرد: همچنین در هفته اخیر مجموعاً ۵۱۱۰ متهم در ارتباط با جرایم موادمخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده اند که از این تعداد ۳۴۳۳ نفر به اتهام قاچاق و توزیع مواد مخدر و ۱۶۰۱ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده اند. در میان دستگیرشدگان این هفته نیز ۷۶ نفر نیز از اتباع بیگانه هستند.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۶۹ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به شش استان کشور است،‌ اظهارکرد: بیشترین حجم کشفیات با ۳۴۱۰ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۱۹ درصد کشفیات کشور است و کرمان با ۲۷۷۳ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۲۷۱۳ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۲۲۲ کیلوگرم، فارس با ۱۱۸۷ کیلوگرم و یزد با ۱۰۸۳ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

معاون دبیرکل ستاد افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۵۶ درصد از کشفیات کشور است.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر اصلانی در پایان اظهار کرد: طی این مدت ۳۹۰ دستگاه خودرو و ۱۴ قبضه سلاح توقیف شد. ۶۴ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۳۵ درصد انتظامی بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها