موج
کدخبر : ۳۴۰۴۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340402

رئیس پلیس تهران بزرگ از دستگیری ۵۳ محکوم فراری در مرحله سوم طرح کاشف نیروی انتظامی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ پیش از ظهر امروز در حاشیه طرح کاشف در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز سومین مرحله از طرح کاشف در سال جدید در پلیس آگاهی و پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ به اجرا درآمد.

وی افزود: ۲۴۴ نفر از سارقین و ۴۹ باندهای سرقت دستگیر و متلاشی شدند، این افراد جرایمی مثل قتل مسلحانه، آدم ربایی و تجاوز در پرونده‌های خود داشتند.

رحیمی ادامه داد: ۵۳ نفر از محکومان فراری که سال های سال به زندان رجوع نکرده بودند دستگیر شدند که ۸ قبضه سلاح گرم و جنگی از این افراد کشف شد و حدود ۷۰ درصد از این متهمان دارای سوابق قبلی هستند.

رئیس پلیس تهران بزرگ گفت: ۴ هزار و ۲۵۵ هزار فقره سرقت کشف شده و بالای ۱۲۰ فقره سرقت منزل و مغازه را این متهمان اطراف کردند.

وی بیان کرد: ۴ باند کلاهبرداری که بالغ بر ۱۶۰۰ فقره کلاهبرداری در آن انجام شده بود دستگیر شدند.

سردار رحیمی بیان کرد: شناسایی و دستگیری قاتلین که در ششم مرداد صاحب کار خود را به قتل رسانده بودند و قصد فرار از مرز را داشتند در این مرحله از طرح انجام شد که بعد از دستگیری این باند ۳ نفره به یک فقره قتل دیگر در شمال کشور اعتراف کردند.

وی گفت: همچنین باند جعل اسناد که با تهیه فیش‌های مختلف نهادهای مختلف از افراد اخاذی می‌کردند شناسایی و دستگیر شد.

رئیس پلیس پایتخت گفت: باند سازنده طلاهای کم عیار که سالهای سال فعالیت داشتند شناسایی شدند که این افراد بالغ بر ۴۰۰ کیلو مس را در طلاها مخلوط می‌کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
 • پاسخ

  برای پیشگیری از سرقت یادتون باشه که:

  1- سارقین روح نیستند که از دیوار عبور کنند
  2- درب، بالکن، پاسیو و پنجره ها، معابری هستند که سارقین استفاده میکنند
  3- اگر اموال ارزشمند قابل حمل دارید و مجردی یا با خانواده زندگی میکنید و نگران مشکلات ناشی از ورود سارقین خشن که حتی در حضور صاحبخانه هم وارد میشوند هستید، حتما قفل ضد دیلـم نصب کنید، حتی روی دربهایی که تحت عنوان ضد سرقت معرفی میشوند چون:

  الف- سارقین فقط قفلهای درب و حفاظ را باز یا تخریب میکنند و جنس درب براشون مهم‌ نیست.

  ب- درب باید فقط قفل ضد دیلـم داشته باشه که حتی کلید ساز هم نتونه با شاه کلید، مته، پیچگوشتی، انبرقفلی و دیلم باز یا تخریبش کنه.

  ج- مقابل بالکن، پاسیو، نورگیر و پنجره ها هم حفاظ ضد دیلم نصب کنید که تخریب از جای جوش و اتصالات با انبر قفلی و دیلم امکان نداشته باشه.

  د- سارقینی هم هستند که تحت عنوان مامور پلیس، آب، برق، گاز و ... درو براشون باز میکنید که در این مورد خاص، گاوصندوق ضد دیلم بخرید که مجهز به قفل ضد زورگیری باشه تا نه بتونن از داخل گاوصندوق سرقت کنند و نه خودتونو اذیت کنند.

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها