موج
کدخبر : ۳۴۰۳۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340363

محمدتقی زاده:

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران منشا اصلی بوی نامطبوع در شهر را آرادکوه معرفی کرد و اعلام کرد در صورت عدم انتقال این مرکز از سوی شهرداری اداره کل محیط زیست استان تهران قانونا حق شکایت از شهرداری به مراجع قضائی را دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدتقی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران صبح سه شنبه در کارگروه مدیریت پسماند استان تهران اظهار داشت: مرکز گندک در شهرستان دماوند به دلیل همجواری با حوزه آبریز سد ماملو دارای مجوز مشروط از اداره کل محیط زیست استان تهران است و در صورت عدم دفع صحیح فعالیت این مرکز متوقف می‌شود.

تقی زاده افزود: ۲۸۷ تن روزانه در سایت گندک زباله دفع می‌شود و این در حالی است که به دلیل عدم رعایت اصول علمی در دفع زباله متأسفانه شاهد بروز برخی مشکلات هستیم که باید در این زمینه چاره اندیشی هایی صورت گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران در ادامه عنوان داشت: متأسفانه عدم رعایت نکات زیست محیطی در این مرکز در بازرسی‌های کارشناسان محیط زیست باعث شد تا محیط زیست اخطار کتبی صادر کند و در همین راستا به این مرکز فرصت داده شد تا وضعیت این سایت به سامان شود و در صورتی که بعد از این مهلت مشکلات آن برطرف نشود فعالیت این سایت متوقف می‌شود.

تقی زاده با اشاره به اینکه عمده منشأ بوی نامطبوع تهران مرکز آرادکوه است اظهار داشت: در صورت عدم انتقال این مرکز از سوی شهرداری اداره کل محیط زیست استان تهران قانونا حق شکایت از شهرداری به مراجع قضائی را دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها