موج
کدخبر : ۳۳۹۸۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339867

گزارش موج در مورد ابعاد مختلف و پنهان لغو طرح ترافیک از سوی رییس جمهور:

پس از بالا گرفتن انتقادها نسبت به لغو طرح ترافیک و همچنین افزایش تصاعدی آمار مبتلایان و فوتی ها در پایتخت، سرانجام رییس جمهور اعلام کرد که این طرح فعلا برای یک هفته دوباره لغو می شود؛ تصمیمی که می تواند سرفصل جدیدی در ارتباط بین شهرداری و دولت باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، بعد از مدتها بحث و اختلاف نظر در مورد لغو مجدد طرح ترافیک و نقشی که می توانست در کاهش آمار مبتلایان به کرونا داشته باشد، بالاخره حسن روحانی رئیس جمهور، با پیشنهاد ستاد استانی مقابله با کرونای تهران، مبنی بر تعلیق یک هفته ای طرح ترافیک در شهر تهران موافقت کرد. تصمیمی که مسلما ابعاد پنهان فراوانی را در پس خود دارد.

درست دو ماه قبل بود که شهرداری تهران بعد از چند بار تلاش پی در پی موفق شد تا طرح ترافیک را دوباره در تهران برقرار کند. آنهم بعد از گذشت چندماه از توقف آن به خاطر کرونا، گرچه همان زمان هم خیلی ها مخالف اجرای این طرح بودند، بطوریکه وزیر بهداشت نیز رسما اعلام کرد که به عنوان یک متخصص، مخالف اجرای مجدد طرح ترافیک است؛ چرا که تصور می کنند، اجرای دوباره این طرح و هجوم شهروندان به مترو و اتوبوس ها برای ترددشان، می تواند باعث اوج گیری کرونا در پایتخت شود. با این وجود معاون حمل و نقل شهرداری تهران که گویا اولین ماموریتش باز کردن قفل گره کور این طرح و اجرای مجدد آن بود، بالاخره در ظاهر، پس از انجام رایزنی های متعدد با هم مسلکان سیاسی خود که بیشتر ریشه در زمان استانداری‌اش در گلستان بودند، موفق شد تا دوباره مدیران ارشد کشور و حتی ستاد ملی کرونا را متقاعد کنند تا رای به اجرای مجدد این طرح بدهند. شهرداری در آن زمان مهمترین دلیل خود برای پافشاری بر اجرای مجدد طرح ترافیک تهران را، شلوغ شدن خیابان ها در روزهایی که طرح ترافیک لغو شده بود عنوان می کرد ولی، به اعتقاد بسیاری از مدیران و کارشناسان، اصلی ترین ریشه این اصرار عجیب شهرداری، خسارتی بود که وی به خاطر کم شدن بیش از حد مسافران و مترو و اتوبوس متحمل شده بود و یکی از منابع اصلی درآمدی شهرداری را کور کرده بود! 

 

 از مخالفت تا تسلیم

این سریال اما قصه ای طولانی داشت. اولین بار و بعد از دستور ستاد ملی کرونا یوسف حجت، سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری در اظهار نظری در این خصوص گفت: تاوقتیکه کرونا وجود داشته باشد، طرح ترافیک اجرا نخواهد شد.

حاشیه ها زمانی بیشتر شد که محمد علیخانی، رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در صحن شورا اعلام کرد که اقدام شهرداری در مورد لغو طرح ترافیک خلاف قانون است چرا که بدون مجوز شورای شهر بوده است. پس از آن نیز محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، در حاشیه دویست و نهمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره لغو طرح ترافیک در پایتخت گفت: «نظر من هم مشابه آقای علیخانی است و معتقدم که زمانی که در ستاد کرونا موضوع لغو طرح ترافیک مطرح بود حناچی باید لایحه دو فوریتی درباره این مسأله به شورای شهر ارسال می‌کرد.»
وی افزود: پرداخت عوارض طرح ترافیک پروسه قانونی است و برای احترام به تصمیمات شورا این موضوع باید به اعضای شورای شهر ارائه می‌شد.
رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: «شهرداری باید سریع‌تر اقداماتی انجام دهد تا پرداخت نکردن عوارض توسط شهروندان قانونی باشد و باید توجه داشت هدف ما گرفتن عوارض نیست بلکه بحث اجازه مطرح است.»
این سخنان باعث شد تا این نظریه بیشتر قوت بگیرد که شهرداری به خاطر کاهش درآمدهایش مخالف لغو طرح ترافیک است.کما اینکه چندین بار تلاش کرد و اعلام نمود که طرح ترافیک از فلان تاریخ اجرایی می شود اما، با مخالفت سرسختانه وزیر بهداشت و ستاد ملی کرونا تیرش به سنگ خورد و نتوانست به خواسته خودش برسد. یکی از این تاریخ ها ۱۳ اردیبهشت ماه بود که براساس اعلام شهرداری قرار بود مجددا طرح ترافیک مجددا اجرایی شود. با این حال باز هم در آخرین لحظه «علیخانی» عضو شورای شهر تهران از عدم اجرای این طرح خبر داد و گفت: فردا طرح ترافیک همچنان لغو است. تکلیف طرح در جلسه ستاد مقابله با کرونا مشخص می‎شود.
بعد از آن با تصویب شورای عالی ترافیک مقرر شد تا طرح ترافیک در تهران از روز ۲۹ اردیبهشت مجددا اجرایی شود. در آن زمان، طبق اعلام زالی، رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران، این ستاد نیز با اجرای طرح ترافیک از ۲۹ اردیبهشت به صورت مشروط موافقت کرده است.

با این حال، اینبار هم این آرزوی معاون شهردار جدید تهران محقق نشد و تاریخ اجرای مجدد طرح ترافیک به ۴ خرداد ماه عقب نشینی کرد. مناف هاشمی که تازه بر مسند ریاست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تکیه زده بود، با بیان اینکه در شورای ترافیک تصمیم گرفته شد که از ۲۹ اردیبهشت ماه طرح‌های ترافیکی با اعمال برخی تغییرات در تهران اجرایی شود، گفت: «اما با توجه به اینکه عید سعید فطر پیش روست و از سوی دیگر عملا پنجشنبه و جمعه‌ها نیز طرح‌های ترافیکی اجرا نمی‌شود برابر تصمیم شهردار محترم تهران مقرر شد اجرای مجدد محدوده های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا، از اولین روز پس از تعطیلات عید سعید فطر آغاز شود.» با تمام این تفاصیل، خیلی از شهروندان معتقد بودند که اینبار هم این طرح اجرایی نخواهد شد. پیش بینی که درست از آب در آمد و از روز های ابتدایی خرداد ماه اخباری در مورد اجرا نشدن طرح ترافیک شنیده می شد. این اظهارات ضد و نقیض مدیران شهری و بهداشتی درباره اجرای طرح ترافیک در تهران باعث شد تا مردم درخصوص اجرای این طرح از ۴ خرداد دچار سردرگمی شوند. تا اینکه بالاخره  شهرداری تهران در طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در حالی که برابر پنجاه و نهمین مصوبه شورای حمل‌ونقل و ترافیک شهر تهران که با حضور شهردار تهران، رئیس شورای اسلامی شهر، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر، فرمانده پلیس راهور فاتب، فرمانده ستاد مقابله با کرونا استان تهران و نمایندگان وزارت کشور و استانداری تهران برگزار شد، اجرای مجددا طرح ترافیک از روز ٦ خرداد ماه در دستور کار قرار داشت، اما با عنایت به تماس تلفنی وزیر محترم بهداشت و درمان با شهردار محترم تهران و درخواست وی مبنی بر توقف اجرای طرح ترافیک، مقرر شد اجرای مجدد طرح‌های ترافیکی، شنبه ١٠ خرداد ماه در ستاد ملی کرونا مطرح و در خصوص آن تصمیم‌گیری شود.

اما این پایان ماجرا نبود. معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا، که گویا کمربند خود را سفت کرده بود تا یک تنه در مقابل تمامی مخالفان بلند مرتبه اجرای مجدد طرح ترافیک بایستد آنها را شکست دهد درحالی که تلاش می کرد تا خود را در برابر انتقادها و مخالفت هایی که در برابر این تصمیم ابراز می شد از تک و تا نیاندازد، در اظهار نظری در مورد دلیل اجرا نشدن مجدد طرح ترافیک گفت: «لغو اجرای طرح ترافیک با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا و به‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا صورت پذیرفته بود که نقطه مثبت عدم اجرای طرح ترافیک، کاهش تقاضای سفر با وسایل حمل‌و‌نقل عمومی به‌خصوص اتوبوس و مترو بود بطوریکه میزان جابه‌جایی مسافر از روزانه ۴ میلیون به ۱ میلیون مسافر کاهش یافته است، اما در همان ستاد مقرر شد پس از ۲ هفته عدم اجرای طرح ترافیک، نتایج بررسی و مجددا برای اجرای و یا اجرا نشدن آن تصمیم گیری شود که نهایتا در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه، وزیر کشور نیز اختیار تصمیم‌گیری در مورد اجرای طرح ترافیک را به شورای ترافیک تهران داد که طی ۱۰ روز گذشته جلساتی در این خصوص با حضور شهردار تهران، نماینده وزیر کشور، رئیس شورای شهر و اعضای کمیسیون حمل و نقل و حتی رئیس ستاد کرونای تهران برگزار و موضوع اجرای طرح ترافیک را بررسی کردیم که نهایتا تصمیم جمعی بر این بود که اجرای محدوده های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا به نفع شهر تهران است؛ چرا که جلوی سفرهای کاذب در محدوده مرکزی شهر گرفته می‌شود.»
بعد از آن بود که شهرداری اعلام کرد که قرار است طرح ترافیک در ۱۷ خرداد دوباره برقرار شود اما اینبار به گفته شهردار تهران گویا وزیر بهداشت هم موافق این امر بوده است. این پیروزی باعث شد تا مناف هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران وجهه ای دیگر نزد شهردار تهران پیدا کند و به چهره ای محبوب بدل شود. اقدامی که باعث شد تا در ادامه پیروز حناچی شهردار تهران، مسئولیت های بیشتر و سنگین تری رابر دوش وی بگذارد!  با این وجود اظهار نظرهای بعدی وزارت بهداشت و رییس ستاد کرونای تهران نشان داد که آنها چندان هم موافق اجرای این طرح نیستند و شاید به خاطر برخی فشارها!، راضی به این تصمیم شده اند. کمااینکه هر دو آنها پس از آغاز طرح ترافیک در ۱۷ خرداد، بارها در گفتگو با رسانه ها؛ این موافقت را مشروط اعلام کردند. مشروط به اینکه حجم مسافران در مترو و اتوبوس بیش از ۲ تا ۳ درصد زمانیکه طرح ترافیک لغو شده بود نباشد. وزیر بهداشت حتی پا را از این هم فراتر نهاده و در مقابل دوربین صدا و سیما و با لحنی که نشان از گلایه و انتقاد وی داشت گفت: اگر طی یکی – دو هفته آینده حجم مسافران سیستم حمل و نقل عمومی افزایش قابل توجهی رانشان بدهد، "قطعا" دوباره طرح ترافیک را لغو خواهیم کرد. گرچه این کرکری خواندنها هیچ وقت محقق نشد. چرا که همان فشارهایی که باعث شده بود تا وزیر بهداشت و روسای ستاد کرونا و شورایعالی ترافیک تهران به برقراری مجدد طرح ترافیک بدهند، اینبار هم در حمایت از شهردار تهران و معاون سیاسی وی، پشت دکتر نمکی را خالی کردند تا با وجود چند برابر شدن حجم مسافران در مترو و اتوبوس ها، وی نتواند حتی حرفی در این زمینه بزند چه رسد به اینکه بخواهد مانع از اجرای این طرح ۴۰ ساله شود.

نتیجه لجبازی

اما گذشت زمان ثابت کرد که نگرانی های آقای وزیر چندان هم بی مورد نبوده است چرا که با گذشت چند هفته از اجرای مجدد طرح ترافیک که همراه با لغو برخی دیگر از محدودیت های تجاری و کسب و کاری بود؛ به یکباره پایتخت با چنان افزایش آماری در زمینه مبتلایان به کرونا مواجه شد که نه تنها داد تمام شهروندان که حتی نمایندگان مجلس و سایر مقامات مسئول شهری و کشوری را هم درآورد. وضعیتی که به اذعان تمامی اعضای کادر پزشکی مرتبط با کرونا یک دلیل اصلی آن؛ همین افزایش حجم مسافران در مترو و اتوبوس ها و بالا رفتن آمار ترددهای شهری بود. از آن به بعد مدیران شهری که خودشان یکی از متهمان اصلی بروز موج دوم کرونا و قرمز شدن وضعیت پایتخت بودند، به یکباره روزه سکوت گرفتند و تنها جوابی که در مورد احتمال لغو مجدد طرح ترافیک می دادند این بود که : ما تابع تصمیم های ستاد ملی کرونا هستیم! اما این سکوت و این تابعیت، به هیچ عنوان دردی از دردهای تهران کرونا زده را درمان نمی کرد و تهران تا امروز هم هر روز رکوردی جدید را در مورد فوتی ها و مبتلایان به کرونا ثبت می کند. وخامت این وضعیت تا بدان جا پیش رفت که بالاخره پای اظهار نظرسایر مسئولان از جمله نمایندگان مجلس را نیز به این مساله باز کرد و باعث انتقادهای فراوانی نسبت به اصرار شهرداری برای اجرای دوباره طرح ترافیک و ادامه آن شد. احمد نادری نماینده تهران و رئیس فراکسیون مقابله با آسیب‌های اجتماعی مجلس یکی از همین منتقدان بود که با انتقاده شدید از شهرداری در این مورد، مدعی شده بود اگر اجرای طرح ترافیک تهران ادامه داشته باشد، علیه شهرداری و شخص شهردار تهران اقدامات قضائی می‌کند چرا که معقتد است این مسئله جان شهروندان را هدف قرار داده است.

 محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران اما در واکنش به سخنان این نماینده مجلس گفت: فارغ از اینکه باید از چنین حساسیت‌هایی استقبال کرد اما باید میزان و حوزه اختیارات و وظایف بخش‌های مختلف را نیز در نظر گرفت.
وی ادامه داد: شورا و شهرداری تهران پس از شیوع ویروس کرونا با همکاری راهنمایی و رانندگی تهران برای نحوه اجرای طرح ترافیک در دوره کرونا بررسی‌های کارشناسی دقیقی کردند و نهایتاً منجر به ارائه بسته ترافیکی و حمل و نقلی شد که در شورای ترافیک تهران به تصویب رسید.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با تاکید براینکه طرح ترافیک فعلی با طرح ترافیک قبل از شیوع کرونا تفاوت بسیاری دارد گفت: با حذف بسیاری از درآمدهای شهرداری به حفظ سلامت مردم و کاهش ازدحام در حمل‌ونقل عمومی توجه شده است بنابراین شاید افرادی که این گلایه‌ها را مطرح می‌کنند، نمی‌دانند که طرح ترافیک به شکل سابق در تهران اجرا نمی‌شود.

اما هر چه که زمان جلوتر می رفت موج انتقادهای رنگارنگ چهره های مختلف نیز بیشتر و بیشتر می شد تا جاییکه حتی برخی از خود اعضای شورای شهر تهران نیز که همچنان شهرداری را در اجرای طرح ترافیک مصر می دانستند، لب به اعتراض نسبت به شهرداری گشودند. حسن خلیل‌آبادی عضو شورای شهر تهران از جمله همین منتقدان بود که در صحن شورا با انتقاد شدید از شهردار تهران در مورد اصرار بر اجرای طرح ترافیک گفت: پیروز حناچی، شهردار تهران نمی‌تواند تصمیم شخصی در زمینه اجرا یا لغو طرح ترافیک اتخاذ کند. ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین ستاد استانی مقابله با این بیماری در پایتخت باید بررسی‌های لازم را در این زمینه انجام دهند و اقدامات مناسب صورت گیرد.
این عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران تأکید کرد: مدیریت شهری حفظ جان مردم را در اولویت قرار داده و موافق لغو طرح ترافیک هستیم، حتی اگر بتوانیم جان یک نفر را با لغو طرح یا تعطیلی مترو پیشگیری کنیم، اقدام ارزنده‌ای صورت گرفته است.
حجت نظری به عنوان یکی دیگر از اعضای شورای شهر نیز، در مصاحبه ای در انتقادی با همین مضمون گفت: از همان ابتدای شیوع کرونا در کشور خواستار لغو هر دو طرح ترافیکی در تهران شدم و حتی به شهردار تهران برای این موضوع اصرار کردم.  
وی افزود: با توجه به افزایش قابل توجه آمار قربانیان کرونا در تهران همچنان معتقدم که باید طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا یا همان زوج و فرد سابق در تهران لغو شود.
 نظری در پاسخ به استدلال شهرداری که لغو طرح ترافیک را باعث افزایش ترافیک در هسته مرکزی شهر عنوان می کند، گفت: بین ترافیک و سلامتی شهروندان، دومی اهمیت بیشتری دارد و به همین دلیل هم معتقدم باید به منظور کاهش بار مترو و اتوبوسرانی، اجازه دهیم تا خودروهای سواری بدون محدودیت در طرح تردد کنند.  
این ‌عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مردم از ما انتظار دارند که در این خصوص اقدامی انجام دهیم، گفت: متاسفانه امکان فاصله گذاری اجتماعی در قطارهای مترو و اتوبوس‌ها نیست.  
نظری افزود: اگر اصرار بر اجرای طرح وجود دارد، می توان طوری برنامه ریزی کرد که هر خودرو در هر ساعت از زمان اجرای طرح یک بار اجازه ورود و یک بار اجازه خروج داشته باشد. با این شیوه، کارمندان ادارات هم که عمدتا محل کارشان در مرکز شهر قرار دارد، می توانند وارد محدوده شوند.  بدین ترتیب با این تصمیم می توان ساعت فعالیت کارمندان و بسیاری از دستگاه ها را شیفت بندی و شناور هم کرد.  
وی با بیان اینکه معتقدم نباید در تمام امور مردم را مقصر جلوه دهیم، افزود:  نمی توانیم مردم را با این همه مشکلات به حضور در محل کار و معابر مجبور کنیم و بعد بگوییم چون ماسک نزدید بی مسئولیت هستید و کرونا گرفتید!

به قیمت جان!

از همان روز اولی که موضوع اجرای مجدد طرح ترافیک شایع شد، فرضیه ای دهان به دهان و چهره به چهره در جامعه منتشر می شد که درآن مدعی بود، شهرداری به خاطر کسری بودجه سنگین ناشی از کرونا و مقابله با آن، نمی خواهد از خیر درآمد ناشی از طرح ترافیک بگذرد. گرچه هم رییس شورای شهر و هم تعدادی از اعضا این نظریه را در ابتدا رد می کردند اما؛ با گذشت زمان اندک اندک این انکارها رقیق تر شدند و اعضای شورا تلویحا و یا حتی به صراحت اعلام می کردند که شهرداری چاره ای نداشته جز اینکه برای جبران بخشی از کسری بودجه خود، درآمد حاصل از مترو و اتوبوس را دوباره برقرار کند.

در همین رابطه عمار سعیدیان‌فر، مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی شهرداری تهران  در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه درآمد شهرداری تهران از اجرای طرح ترافیک چقدر است؟ گفت: «درآمد شهرداری حاصل از طرح ترافیک روزانه یک میلیارد و نیم است که این رقم در یک سال به حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیارد تومان می‌رسد.»
شهربانو امانی عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر نیز در این مورد به خبرنگار موج گفت: نمی توان منکر مشکلات شدید مالی شهرداری شد. به هر حال مبارزه با کرونا هزینه ای ۳ تا ۴ هزار میلیارد تومانی را روی دست شهرداری گذاشته است ضمن آنکه بسیاری از منابع درآمدی آن هم قطع یا به شدت کاهش پیدا کرده است. 
وی ادامه داد: البته یکی دیگر از عوامل اجرای مجدد طرح ترافیک؛ به خاطر شلوغی و ترافیک بیش از حد شهر؛ بعد از لغو طرح ترافیک بود که عملا پایتخت را قفل کرده بود.  
این عضو شورای شهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به دولت هم گفت: اگر دولت سهم خود از حمل و نقل عمومی و همچنین سهم شهرداری از بودجه مقابله با کرونا در تهران را می پرداخت، شهرداری هم تا این حد تحت فشار نبود! 
وی در مورد اصرار شهرداری به اجرای طرح ترافیک هم گفت: تصمیم گیری در این زمینه برعهده شورایعالی ترافیک است نه شهرداری. یعنی مدیریت شهری در نهایت تنها می تواند نقطه نظرات خودش را مطرح کند ولی تصمیم گیرنده نیست.

آخرین پرده

این اظهارات ضد و نقیض ادامه داشت تا اینکه شهردار و رییس جمهور به خاطر پرونده تخلفات ریاست جمهوری در مورد ساخت و ساز غیرمجاز در ملک واقع در جماران رودروی یکدیگر قرار گرفتند و حتی گفته شد که از ورود شهردار به جلسات هیات دولت نیز ممانعت شده است. گرچه شهردار این مساله را تکذیب کرد اما، شواهد امر و عدم حضور وی در جلسات هیات دولت حکایت از صحت شایعات فوق داشت. یکی از اعضای شورای شهر در مورد صحت این خبربا لحنی طنزآلود اما پرمعنا به خبرنگار موج گفت: به شهردار نگفته اند حق نداری در جلسات هیات دولت شرکت کنی، بلکه فقط گفته اند اگر نیاید بهتر است و سنگین ترید!

از همان زمان؛ خیلی ها پیش بینی می کردند که با این شرایط احتمالا به زودی طرح ترافیک مجددا لغو خواهد شد. چرا که حالا شهردار تهران یکی از اصلی ترین مهره های حامی خود را از دست داده بود و باید به تنهایی به مقابله با مخالفت وزیر بهداشت و رییس ستاد کرونای تهران می رفت.  پیش بینی که وقوع آن چندان هم به طول نیانجامید و رییس جمهور اینبار خودش در جلسه ستاد کرونا، اعلام کرد که با توجه به اینکه حمل و نقل عمومی یکی از منابع شیوع تصاعدی و نگران کننده کرونا در تهران است؛ از روز شنبه، این طرح فعلا به مدت یک هفته لغو می شود.  گرچه مدیرکل روابط عمومی شهرداری تهران در پیامی توییتری بعد از این انتشار این خبر از زبان رییس جمهور اعلام کرد: پیشنهاد لغو طرح ترافیک از سوی خود شهرداری به ستاد کرونا داده شده بود.
ولی براساس شواهد و قرآین موجود، به نظر می رسد با بالاگرفتن اختلافات شهرداری و دولت از یکسو و افزایش موج جدید کرونا در تهران و پافشاری وزارت بهداشت به لغو طرح ترافیک، ادامه لغو این طرح در هفته های آتی نیز دور از ذهن نباشد. چرا که بی شک در صورت ادامه این رویه، آیندگان به دنبال مقصران اصلی افزایش تعداد مبتلایان و فوت شدگان خواهند بود و مسلما بعید است که روحانی بخواهد زیر بار این اتهام سنگین برود.
خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها