موج
کدخبر : ۳۳۹۱۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339186

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از سرقت ۴میلیاردی خانواده سرایدار از یک ویلا در شمال شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار کیوان ظهیری رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ در حاشیه دستگیری این سارقان گفت: حدود ۱۰ روز پیش خبری مبنی بر سرقت از یک خانه ویلایی در محله قلهک از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ دریافت شد که به دنبال آن تیمی از مأموران کلانتری ۱۲۴ قلهک برای بررسی موضوع وارد عمل شدند.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به حضور ماموران در محل گفت: با حضور مأموران کلانتری در محل سرقت و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد اموال با ارزشی از جمله طلا، چند تخته فرش دستباف، حدود ۳۰ عدد ساعت برند، مقادیری دلار، چند عدد تابلو فرش و یک دستگاه خودروی هایما از این خانه سرقت شده است. همچنین ماموران در تحقیقات بیشتر  خود متوجه شدند که صاحب‌خانه ویلا روز پیش از سرقت، یک آقا و خانم را به عنوان سرایدار منزل خود استخدام کرده بود و اهالی منزل نیز آن شب برای حضور در یک مراسم عروسی، منزل را ترک کرده بودند.

ظهیری ادامه داد: بررسی‌های بیشتر نشان داد که صاحب‌خانه ویلایی، یک سوئیت سرایداری در مجاورت خانه خود را، در اختیار آقا و خانم سرایدار قرار داده بود که پس از بازگشت آنها به منزل مشخص شد، آنها در منزل حضور ندارند اما وسایل آنها در خانه سرایداری باقی‌مانده و لوازم منزل ویلایی نیز به سرقت رفته است.

وی با بیان اینکه ارزش اقلام مسروقه بیش از چهار میلیارد تومان بود، گفت: ماموران نخستین سرنخ را در خانه سرایداری پیدا کرده و پس از تحقیقات اولیه متوجه شدند خودروی هایما به سرقت رفته، در شهرستان بروجرد سوخت‌گیری هم شده است. در همین راستا نیز هماهنگی های قضایی لازم انجام شده و ماموران به شهرستان بروجرد اعزام شدند.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: همچنین همزمان ماموران در  بررسی حسابهای بانکی آقا و خانم سرایدار متوجه شدند مقادیر زیادی پول به حسابهای آنها واریز شده و این فرآیند همچنان ادامه دارد که بررسی‌های بعدی نیز نشان داد زن و مرد سرایدار اموال سرقت کرده از خانه ویلایی را به مالخران فروخته و در ازای فروش آنها، مبالغی را دریافت کرده‌اند.

ظهیری با بیان اینکه در مرحله نخست پنج نفر از مالخران این پرونده که مبالغی را به حسابهای سارقان واریز کرده بودند شناسایی و در عملیات های جداگانه دستگیر شدند، گفت: در ادامه نیز دو سارق در یکی از شهرهای غرب کشور دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند و این افراد در بازجویی های انجام شده به جرم خود اعتراف کردند.

وی با بیان اینکه تمام اموال مسروقه از سارقان کشف شد، گفت: متهمان پس از انتقال به تهران، به مرجع قضائی معرفی شده  و با حکم دادگاه روانه زندان شدند، همچنین  اموال مسروقه نیز طی صورت‌جلسه تحویل مالباخته شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
 • برای پیشگیری از سرقت یادتون باشه که:

  1- سارقین روح نیستند که از دیوار عبور کنند
  2- درب، بالکن، پاسیو و پنجره ها، معابری هستند که سارقین استفاده میکنند
  3- اگر اموال ارزشمند قابل حمل دارید و مجردی یا با خانواده زندگی میکنید و نگران مشکلات ناشی از ورود سارقین خشن که حتی در حضور صاحبخانه هم وارد میشوند هستید، حتما قفل ضد دیلـم نصب کنید، حتی روی دربهایی که تحت عنوان ضد سرقت معرفی میشوند چون:

  الف- سارقین فقط قفلهای درب و حفاظ را باز یا تخریب میکنند و جنس درب براشون مهم‌ نیست.

  ب- درب باید فقط قفل ضد دیلـم داشته باشه که حتی کلید ساز هم نتونه با شاه کلید، مته، پیچگوشتی، انبرقفلی و دیلم باز یا تخریبش کنه.

  ج- مقابل بالکن، پاسیو، نورگیر و پنجره ها هم حفاظ ضد دیلم نصب کنید که تخریب از جای جوش و اتصالات با انبر قفلی و دیلم امکان نداشته باشه.

  د- سارقینی هم هستند که تحت عنوان مامور پلیس، آب، برق، گاز و ... درو براشون باز میکنید که در این مورد خاص، گاوصندوق ضد دیلم بخرید که مجهز به قفل ضد زورگیری باشه تا نه بتونن از داخل گاوصندوق سرقت کنند و نه خودتونو اذیت کنند.

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها