موج
کدخبر : ۳۳۸۶۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338618

با تصویب یک فوریت طرح ساماندهی مراکز خدمات دامپزشکی انجام می شود:

امروز اعضای شورای شهر تهران به یک فوریت طرحی رای دادند که براساس آن وضعیت خدمت مراکز دامپزشکی حیوانات شهری ساماندهی خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری موج، در جریان جلسه امروز شورای شهر تهران یک فوریت طرح ساماندهی وضعیت خدمات مراکز دامپزشکی حیوانات شهری در شهرداری تهران در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت که در نهایت با تصویب اکثریت اعضا به تصویب  رسید.

الهام فخاری به عنوان یکی از مدافعان این طرح، در تشریح یک فوریت آن با ذکر اینکه هنوز اختلاف های زیادی در مورد اینکه آیا این مراکز می توانند در بافت مسکونی فعالیت داشته باشند یا خیر؟ گفت: متاسفانه این بحث به یک کشمکش مداوم و کهنه تبدیل شده است. برای همین در قالب آن می خواهیم یک فرصت مشخص دو ماهه برای شهرداری معین کنیم تا ظرف دو ماه ظوابط را روشن، مصرح و مستند تنظیم و به شورا ارائه دهد تا به این وضعیت سلیقه ای و مناقشه ای خاتمه داده شود،  چرا که مراکز دامپزشکی شهری بخشی از ضرورت های سلامت زندگی شهری هستند که متاسفانه به صورت سلیقه ای در مراکز مختلف نسبت به این مراکز رویه های متفاوتی اعمال می شود. 

این لایحه اما مخالفینی هم داشت. احمد مسجدجامعی یکی از همین اعضا بود که در مخالفت با فوریت این لایحه گفت: به نظرم این نام و عنوان مشکل دارد چون اصولا طبقه بندی حیوانات شهری و غیرشهری نداریم. مثلا آیا دامداری هایی که در برخی مناطق تهران وجود دارند در دسته حیوانات شهری محسوب می شوند یا خیر؟ بنابراین باید کلمه حیوانات شهری را از این عبارت حذف کنیم. 

در ادامه حامد مظاهریان، معاون شهردار تهران نیز به نمایندگی از شهرداری در مخالفت با یک فوریت آن گفت:  شهرداری تهران فوریت این طرح را ضروری نمی داند. چرا که این لایحه می گوید همانطور که پزشکان می توانند در مراکز مسکونی مستقر شوند دامپزشکی ها نیز می توانند در مراکز درمانی مستقر باشند که این امر مشکلات حقوقی را به همراه دارد چرا که نیازمند قوانین بالادستی برای تعیین تکلیف است. 

وی نیز با اذعان به اینکه در مورد استقرار کلینیک های پزشکی در ساختمان های مسکونی، شهرداری تهران اخیرا با هجمه های بسیاری مواجه شده است گفت: اما در نهایت در صلاحیت شهرداری تهران نیست که در مورد مراکز دامپزشکی اظهار نظر کند. یکی از لایحه های بالادستی در این حوزه،  لایحه قانونی حمایت از حیوانات است که در دولت در دست تهیه است و به مجلس ارسال خواهد شد. ما به این لایحه پیش از بررسی چنین موضوعاتی نیاز داریم.

با تمام این تافضیل؛ در نهایت اعضای شورای شهر تهران به یک فوریت طرح ساماندهی وضعیت خدمت مراکز دامپزشکی حیوانات شهری رای مثبت دادند تا در آینده ای نزدیک طرح شهرداری در این زمینه بررسی شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها