موج
کدخبر : ۳۳۸۴۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338481

برای اولین بار در تاریخ بلدیه رخ داد:

برای اولین بار در تاریخ بلدیه ، کمیته ای با عنوان کمیته حفاظت و صیانت از حریم شهر تهران و با هدف جلوگیری از ساخت و ساز های غیرقانونی در این محدوده تشکیل شد.

 به گزار خبرگزاری موج، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهردار تهران با اعلام خبر تشکیل کمیته صیانت از حریم و در جهت  جلوگیری از هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز در آن و حفظ این تنفس گاه های طبیعی پایتخت گفت: در سال های اخیر حریم شهر تهران به دلیل تعارضات مدیریتی و سرزمینی موجب دست اندازی های زیادی از سوی فرصت طلبان شده است، همچنین با توجه به حساسیت های موجود در اطراف کلان شهر تهران، این موضوع توجه ویژه ای را می طلبد، بدین منظور تشکیل کمیته صیانت از حریم در دستور کار قرار گرفت که در پاسخ به درخواست تشکیل این کمیته با محوریت شهرداری تهران و دادستانی، با دستور مقام قضائی این موضوع عملیاتی شد.

وی بیان کرد: اعضای این کمیته متشکل از دستگاه های متولی واقع در حریم شهر تهران از جمله: فرماندران، فرماندهان انتظامی، نمایندگان جهاد کشاورزی، وزارت راه و شهرسازی و ... می باشد که اولین جلسه آن با حضور نمایندگان دستگاه های  واقع در حریم شهرستان اسلامشهر تشکیل و به دنبال آن متعاقباً جلساتی با نمایندگان دیگر شهرستان های واقع در حریم خواهیم داشت.

معاون شهردار تهران گفت: هدف از تشکیل این کمیته رفع تعارضات و تداخلات محدوده حریم شهر تهران است به طوری که با این اتفاق امیدواریم شاهد مدیریتی منسجم تر و اقداماتی هماهنگ تر باشیم

گلپایگانی ضمن تشکر ویژه از دادستانی و دستگاه قضائی، ابراز امیدواری کرد با همکاری تمامی دستگاه های مسئول در امور حریم شهر تهران به فوریت و با اقتدار کامل از تمامی تخلفات شکل گرفته در عرصه جنوبی محدوده حریم رفع اثر شود.

وی با تاکید براینکه راهکار برون رفت از مسائل و مشکلات حریم شهر تهران هم افزایی و مشارکت فعال نهادهای مسئول در حرایم است گفت: اجرای قوانین وضوابط قانونی می تواند صیانت از حریم شهر تهران را تضمین کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها