موج
کدخبر : ۳۳۸۳۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338379

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از بارش پراکنده باران و کاهش دما در برخی از استان های کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، صادق ضیاییان مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار کرد: با توجه به آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (۳۰ تیر) برای جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات اردبیل، قزوین، البرز، تهران و ارتفاعات زاگرس مرکزی رشد ابر همراه با بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: روز سه‌شنبه (۳۱ تیر) طی ساعات بعد ازظهر و اوایل شب در شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی و اردبیل افزایش ابر همراه با بارش پراکنده و گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می دهد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۱و ۲ مرداد) در شمال غرب سواحل دریای خزر و ارتفاعات زنجان، قزوین، البرز و تهران رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت، اظهارکرد: طی این دو روز دریای خزر مواج می شود و در سواحل دریای خزر کاهش۴ تا ۶ درجه‌ای دما خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه روز جمعه (۳ مرداد) برای نوار شمالی کشور افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، گفت: از امروز تا آخر هفته به ویژه طی ساعات بعد ازظهر در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان افزایش ابر گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد همچنین در این مدت پدیده غالب در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک خواهد بود.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی شرق دریای عمان طی دور روز آینده مواج پیش بینی می شود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۳۱ تیر) صاف و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه (۱ مرداد)  نیز صاف همراه با وزش باد و حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها