موج
کدخبر : ۳۳۸۳۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338377

وزیر آموزش و پرورش از احیا بیش از ۴ هزار میلیارد از مطالبات اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن حاجی ‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به پیگیری‌های جدی مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان در خصوص دریافت سهم دولت، اظهار کرد: بیش از 4 هزار میلیارد ریال از مطالبات اعضای صندوق تحت عنوان ایفای تعهدات دولت در حمایت از فرهنگیان عضو احیا شده است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: 555 میلیارد ریال از این مبلغ به ‌حساب حدود 120 هزار نفر از اعضایی که در بازه زمانی فروردین 1396 تا پایان شهریور 1397 بازنشسته شده‌اند، واریز شده است.

حاجی میرزایی تصریح کرد: مطالبات سهم دولت فرهنگیانی که همچنان عضو صندوق هستند به‌حساب آنها منظور شده که در زمان بازنشستگی دریافت می‌کنند.

وی پیگیری مطالبات سهم دولت را یکی از اولویت‌های وزارت آموزش‌ و پرورش اعلام کرد و با اشاره به روند احیای این مبلغ، گفت: در شرایطی که کشور و به‌ویژه دولت با محدودیت‌های مالی فراوانی مواجه است، این مبلغ با استفاده از سازوکارهای ظرفیت قانون بودجه سال 1398 و از طریق تهاتر با بانک‌های ایران انجام ‌شده است.

وزیر آموزش‌ و پرورش همچنین اضافه کرد: تلاش می‌کنیم ضمن تحصیل باقیمانده سهم دولت تا پایان برنامه ششم توسعه، این حکم قانونی را در برنامه هفتم توسعه نیز منظور کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها