موج
کدخبر : ۳۳۸۱۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338169

رئیس کل دادگستری گلستان از مختومه شدن پرونده زمین‌های واگذار شده به کارکنان قضایی این استان پس از 30 سال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان از صدور رأی نهایی پرونده زمین‌های واگذار شده به کارکنان قضایی گلستان در دیوان عالی کشور خبر داد و گفت: این زمین‌ها حدود ۳۰ سال پیش با موافقت یکی از معاونان وقت وزیر جهادکشاورزی به ۴۵ نفر از قضات وقت واگذار شد اما یکسال پس از واگذاری، شعبه ۱۷ دادگاه عمومی وقت گرگان واگذاری این زمین ها را غیرقانونی اعلام کرد.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: پس از رأی دادگاه عمومی گرگان، پرونده با اعتراض وکیل قضات به شعبه پنج دادگاه تجدیدنظر مازندران ارجاع شد که این دادگاه رأی به نفع کارکنان قضایی صادر کرد.

وی ادامه داد: در ادامه قرایند حقوقی پرونده، رئیس قوه قضائیه در راستای اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری، رأی صادر شده را غیرشرعی اعلام کرد و پرونده برای بررسی دوباره به شعبه اول دیوان عالی کشور ارجاع شد.

هاشمیان عنوان کرد: دیوان عالی کشور پس از بررسی، رأی شعبه پنجم دادگاه تجدیدنظر مازندارن را نقض کرد و به بازگرداندن این زمین ها به منابع طبیعی رأی داد.

وی افزود: رأی دیوان عالی قطعی است و پرونده برای ابلاغ به طرفین پرونده به دادگستری گرگان فرستاده شده‌است به این ترتیب پس از سه دهه، پرونده این زمین دو هکتاری برای همیشه بسته شد.

رئیس کل دادگستری گلستان در پایان گفت: همه کارکنان قضایی که در این پرونده ذی‌نفع هستند ، سال‌هاست بازنشسته شده‌اند.

۳۰ اردیبهشت ماه بود که سخنگوی دستگاه قضایی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در خصوص این پرونده گفته بود: اخیرا در سال گذشته مدیران فعلی دستگاه قضایی ما گزارشی از پرونده تهیه کردند مبنی براینکه این قطعه از زمین چون جزو منابع طبیعی و جنگل است قابلیت واگذاری ندارد لذا تقاضای اعمال ماده ۴۷۷ کردند. این پرونده در فرایند ماده ۴۷۷ قرار گرفت و گزارشی تهیه و اعلام شد که حکم اشکال دارد، ماده ۴۷۷ پذیرفته و به دیوان عالی کشور ارسال شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها