موج
کدخبر : ۳۳۸۱۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338136

شهردار تهران در خبری اعلام کرد مقدمات آغاز ساخت خط 10 مترو تهران نیز فراهم شده و ساخت بخش اول این خط از میدان کتابی به منطقه 22 به زودی رسماً آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، پیروز حناچی شهردار تهران ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از 2 رام قطار مترو که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: ظرفیت کارخانجات واگن‌سازی تهران و کلانشهرها بسیار بالا است و ساخت واگن در کشور و کاهش وابستگی به خرید قطعات خارجی مترو مسیری راهبردی است که در حال پیگیری آن هستیم.

وی افزود:  علاوه بر خرید 105 دستگاه واگن که در دستور کار قرار گرفته و 105 واگن داخلی در مرداد قطعات آن در داخل آماده شده که به زودی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

شهردار تهران ادامه داد: قرارداد خرید 630 واگن با طرف چینی انجام شده و با پیگیری سفارت چین در ایران این مسأله نیز مدنظر قرار دارد و دولت هم اقدامات لازم را در این راستا انجام خواهد داد.

حناچی با اشاره به اینکه بیکاری در شرکت واگن‌سازی تهران باعث ایجاد نگرانی‌هایی شده است، گفت:‌تلاش‌هایی انجام خواهیم داد که بیشتر از قبل سفارشات ساخت واگن را با شرکت‌های داخلی داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: مقدمات آغاز ساخت خط 10 مترو تهران نیز فراهم شده و ساخت بخش اول این خط از  میدان کتابی به منطقه 22 به زودی رسماً آغاز می‌شود.

شهردار تهران گفت:‌ بارگذاری‌ها در این منطقه سنگین بوده و متناسب با حمل و نقل عمومی مورد توجه قرار نگرفته است که ان‌شاءالله با افتتاح این خط شاهد رفع مشکلاتی در حوزه حمل و نقل خواهیم بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها