موج
کدخبر : ۳۳۸۰۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338094

مدیرکل بهداشت، بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد اعلام کرد ۱۲ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد مستمری‌ بگیر تامین اجتماعی شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، فریدون قربانی مدیرکل بهداشت، بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد با تبریک فرارسیدن هفته تامین اجتماعی گفت: بیمه‌ اجتماعی از محوری‌ترین موضوعات در فرآیند توانمندسازی مددجویان است که در قوانین بالادستی کمیته امداد بر تقویت و توسعه آن تاکید شده است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد از سال ۸۴ طی تفاهم‌نامه‌ای با سازمان تامین اجتماعی ، پرداخت حق بیمه اجتماعی را برای مجریان طرح‌های اشتغال تقبل کرده است، گفت: از سال ۸۹ زنان سرپرست خانوار شهری هم تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفتند و حدود ۲۴۰ هزار از زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های اشتغال از خدمات بیمه اجتماعی برخوردار شدند.

قربانی افزود: همچنین تا پایان سال ۹۰ حدود ۱۴۰ هزار خانوار از زنان سرپرست خانوار روستایی هم بیمه شدند و حق بیمه آنها توسط کمیته امداد پرداخت می‌شد.

۱۲ هزار مددجوی امداد، مستمری‌بگیر تامین اجتماعی شدند

مدیرکل بهداشت و بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد با بیان اینکه ضریب نفوذ بیمه‌ها در بین مددجویان کمیته امداد در حال افزایش است، گفت: امروز برخی مددجویان به مرز بازنشستگی رسیده‌اند و این بازنشستگی بر مبنای سن یا تکمیل ۱۰ سال سابقه بیمه است.

قربانی با تاکید بر اینکه بیمه‌شدگان کمیته امداد از تمام ظرفیت‌های تامین اجتماعی ناشی از فوت، بازنشستگی و از کارافتادگی  برخوردار می‌شوند، اظهار کرد: تاکنون حدود ۱۲ هزار نفر از بیمه‌شدگان کمیته امداد به دلایل مختلف از جمله ازکار افتادگی یا بازنشستگی، به چرخه مستمری‌بگیران تامین اجتماعی وارد شده‌اند.

برنامه امداد برای افزایش مددجویان بیمه‌شده به یک میلیون خانوار

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مدیرکل بهداشت و بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد تصریح کرد: یکی از برنامه‌های بالادستی امداد، توسعه ضریب نفوذ بیمه‌ها در بین مددجویان به عنوان یک فرهنگ است و اینکه بتوانیم تعداد خانوار بیمه شده را به یک میلیون خانوار برسانیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها