موج
کدخبر : ۳۳۶۸۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336880

سیدجواد حسینی از جذب ۲۰ هزار نیرو در آموزش و پرورش کشور برای سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدجواد حسینی معاون وزیر آموزش و پرورش ظهر امروز در شورای آموزش و پرورش سبزوار با بیان اینکه یکی از امراض سازمان اداری ایران که در آموزش و پرورش بیشتر نمود پیدا کرده تمرکزگرایی است، اظهار داشت: در این راستا کارهای زیادی در دست اقدام است و از مهمترین کارها برای عدم تمرکزگرایی، اعطای اختیارات به مدارس و استان‌هاست و به طور جدی در سند تحول بنیادین به آن اشاره شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر وزارت آموزش و پرورش 197 هزار نیروی باکیفیت کمبود دارد، افزود: در مدارس استثنایی تعداد دانش آموز و معلم باید 6 به یک باشد که در حال حاضر این عدد 11 به یک است.

حسینی با بیان اینکه امسال 20 هزار نیرو جذب آموزش و پرورش می‌شوند که 1500 نفر آنها جذب سازمان استثنایی می‌شوند، افزود: در حوزه توانبخشی، گفتار درمانی، کاردرمانی و بازی درمانی استاندارد آموزش و پرورش 25 به یک است که در حال حاضر 150 یه یک نفر است‌‌.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 1600 مدرسه استثنایی و 20 هزار مدرسه پذیرا در حوزه کودکان استثنایی داریم، گفت: با توجه به کمبودی که در این زمینه وجود داشت عملیات ساخت 210 مدرسه از 4 ماه قبل آغاز شد و امروز 66 مدرسه کلنگ‌زنی شده است.

حسینی با تاکید به اینکه امسال سازمان استثنایی 50درصد افزایش اعتبار داشت، عنوان کرد: از سال 70 تاکنون که این سازمان مشغول به کار شده بودجه آن 8 برابر افزایش پیدا کرده که 7 برابر آن در دولت تدبیر و امید بوده است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سبزوار نیز در این جلسه گفت: یکی از مهمترین آفت‌های نظام تعلیم و تربیت تمرکزگرایی است.

احمد برادران با بیان اینکه عامل موفقیت نظام‌های آموزشی و تربیتی در دنیا عدم تمرکزگرایی است، افزود: در نظام بودجه‌ریزی کشور این نقص خود را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه بیش از 80درصد از اعتبارات متمرکز در سازمان‌ها و وزارتخانه‌هاست اظهار داشت: در سال های اخیر اتفاقات خوبی در این راستا انجام شده اما این نقص و تمرکزگرایی در حوزه‌های مختلف وجود دارد. اختیارات باید به اولیای مدرسه واگذار شود و مدرسه محوری را داشته باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها