English

تشکیل شورای معتمد پلیس در سازمان نیروی انتظامی کشور

رئیس پلیس پیشگیری ناجا تشکیل شورای معتمد پلیس را یکی از ابتکارهای نیروی انتظامی در تامین امنیت محله محور دانست.

تشکیل شورای معتمد پلیس در سازمان نیروی انتظامی کشور

به گزارش خبرگزای موج، سردار مهدی معصوم بیگی رئیس پلیس پیشگیری ناجا در راس هیأتی از افسران ارشد این پلیس تخصصی با حضور در مرکز نظارت همگانی پلیس 197، به منظور جلوگیری از پیامدهای ناشی از ویروس کرونا به صورت تلفنی با مردم صحبت کرد و در جریان مشکلات و درخواست های آنان قرار گرفت.

وی  با بیان اینکه مراکز نظارت همگانی مجموعه‌ای منسجم در سازمان نیروی انتظامی هستند که دائما میزان رضایتمندی مردم از پلیس را رصد کرده و دیدگاه اقشار مختلف در خصوص ماموریت‌های نیروی انتظامی را تحلیل و در راستای بهبود عملکردها نتیجه را به فرماندهان و مسؤولان ارشد گزارش می کنند; ارزیابی عملکرد پلیس توسط مردم را اقدامی ارزشمند دانست.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا تصریح کرد: از این طریق می‌توان افکار و دیدگاه آحاد مختلف مردم نسبت به ناجا را ارزیابی و در سایه این شناخت نسبت به اصلاح، پویایی و تعالی آن گام‌های موثری برداشت.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه طی این ملاقات‌ها و دیدارهای چهره به چهره، بازخوردها در اختیار مسؤولان ناجا قرار می گیرد گفت: برگزاری جلسات کارشناسی در سطح فرماندهان ارشد به منظور رفع نارضایتی‌ها و ترویج و توسعه راهکارهای ارتقاء رضایتمندی از عملکرد پلیس در تمام سطوح از دستاوردهای قابل توجه دیدارهای مردم با پلیس است.

سردار معصوم بیگی به جایگاه میان بخشی مرکز نظارت همگانی اشاره و افزود: این مراکز در سراسر کشور نظر مردم را بی واسطه در اختیار پلیس های تخصصی مربوطه قرار می دهند و از طرفی اقدامات رده‌ها را برای اطلاع شهروندان تشریح می کنند.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید به نقش موثر نظارت مردم در اصلاح فرآیندهای نیروی انتظامی تصریح کرد: وقتی مردم می‌بینند برای بهبود عملکرد و افزایش رضایتمندی گوش شنوایی وجود دارد و پاسخ هم داده می شود این امر قطعا منجر به افزایش سرمایه های اجتماعی پلیس خواهد شد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا سامانه 197 را منتقل کننده نظرات مردم به پلیس دانست و ادامه داد: مراکز نظارت همگانی این ظرفیت را دارند تا در راستای افزایش بهره‌وری ماموریت های پلیس پیشنهادهای هم‌وطنان عزیز را به مسؤولان نیروی انتظامی منتقل کنند، از این رو از هموطنان درخواست می‌کنیم به منظور ایجاد شرایط مطلوب از طریق این سامانه خدمتگزاران خود در پلیس را در جریان نظرات خود قرار دهند.

سردار معصوم بیگی خاطرنشان کرد: پلیس، سازمانی مردمی، از مردم، در کنار مردم و برای مردم است از این رو نظرات مردم برای نیروی انتظامی مهم است از طرفی مردم ذینفع عملکرد پلیس هستند به همین خاطر همیشه به نظرات مردم اهمیت می‌دهیم و راهکارهای مستخرج از پیشنهاد مردم را با قوت پیگیری و اجرا می کنیم.

سردار معصوم بیگی شورای معتمد پلیس را که یکی از ابتکارهای نیروی انتظامی در تامین امنیت محله محور همانند مراکز نظارت همگانی محلی برای گره‌گشایی از مشکلات مردم دانست و اظهار داشت: شورای معتمد پلیس پس از بررسی‌های لازم و کارشناسی به عنوان یکی از طرح‌های تاثیرگذار پلیس در حوزه مشارکت عمومی و با هدف پیشگیری از رشد جرایم و ناهنجاری‌های اجتماعی و ارتقاء احساس امنیت شهروندان در سراسر کشور راه اندازی شده است.  

وی شورای معتمد پلیس را که متشکل از انسان های خیرخواه، معتمد محل و روسای کلانتری است محلی برای تشریک مساعی به منظور حل مشکلات و بهره‌گیری از خرد جمعی و ظرفیت محلات برای نظم بخشی به امنیت عمومی دانست .

وی گفت: کارآمدتر شدن این شوراها در گرو مشارکت بیشتر مردم و سازمان‌های ذیربط است تا برکات حاصل از این شوراهای محلی عاید همگان شود.

سردار معصوم بیگی بیان داشت: مردم مشکلات خود را از طریق این شورا به پلیس منتقل و پلیس با پیگیری لازم نسبت به مرتفع شدن این مشکلات اقدام می‌کنند و هرچه این تعامل  بیشتر و بهتر باشد فواید حاصل از آن ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

این مقام ارشد انتظامی افزود: فعال بودن شورای معتمد پلیس در محلات مختلف باعث می شود دیدگاه‌ها و تجارب پلیس در پیشگیری از وقوع جرایم به مردم منتقل شود و فرصت‌های ارتکاب جرم برای افراد سود جو و تبهکاران گرفته شود.

سردار معصوم بیگی خاطرنشان کرد: معتمدین محلات می توانند نقش آگاه‌سازی ایفا کنند و مطالب و طرح های مد نظر پلیس را به سایر اهالی منتقل و از این طریق نقش محوری خود را در حل مشکلات ایفا کنند.

وی در خاتمه با تاکید بر لزوم مشارکت فعال مردم در شوراهای معتمد پلیس افزود: نظم و امنیت بیشتر و بهتر محلات در گرو تعامل و همکاری مردم و پلیس است، این شوراها حلقه واسط بین مردم و پلیس محسوب می شوند لذا ضروری است تا در راستای توسعه و رونق شورای معتمد پلیس یاری‌رسان همدیگر باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه