موج
کدخبر : ۳۳۶۵۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336556

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به وضعیت اخیر مرزهای کشور از لزوم تخصیص اعتبارات لازم برای انسداد مرزهای سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار احمدعلی گودرزی فرمانده مرزبانی ناجا در سفر به استان سیستان و بلوچستان در دیدار با احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان با تشریح آخرین وضعیت مرزهای کشور، گفت: اقدامات مطلوبی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در مرزهای جمهوری اسلامی ایران رخ داده است که برای تقویت و تجهیز بیشتر سرحدات کشور به اعتبارات ویژه ای نیاز است.

وی با تاکید بر اختصاص اعتبارات لازم برای انسداد مرزها، افزود: تقویت مرزهای جمعهوری اسلامی ایران در برقراری امنیت مطلوب برای شهروندان و مرزنشینان بسیار موثر خواهد بود و برای احداث جاده‌های مرزی، خاکریزها و کانال‌ها؛ نیازمند بودجه و اعتبار ویژه هستیم.

فرمانده مرزبانی ناجا بر احداث شهرک‌های مسکونی سازمانی تاکید و تصریح کرد: با توجه به حضور شبانه‌روزی مرزداران در برقراری امنیت در مرزهای کشور، می توان با ایجاد خانه های سازمانی، رفاه و آسایش را به مرزداران و خانواده های آنان هدیه کرد.

سردار گودرزی خاطر نشان کرد: یکی از اولویت های مهم نیروی انتظامی، توجه به یگان های مرزی استان سیستان و بلوچستان است که بحمدالله نیروهای مرزبانی استان با انگیزه بسیار بالا و با روحیه خدمتی مضاعف از سرحدات کشورمان حفاظت و پاسداری می کنند.

"احمدعلی موهبتی" نیز در این دیدار با اشاره به شرایط سخت خدمتی مرزبانان و پلیس در استان سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: 19 درصد از مرزهای جمهوری اسلامی ایران متعلق به این استان بوده و مرزداران ما در شرایط آب و هوایی سخت از سرحدات کشورمان پاسداری و حراست می کنند.

وی با اشاره به گستردگی مرزهای استان به مساحت 1650 کیلومتر، تصریح کرد: مرزبانی کاری تخصصی است و برای امنیت بیشتر سرحدات کشور، نیاز است مرزبانی تجهیز و تقویت شود، زیرا ما معتقدیم مرزبانی در خط مقدم جبهه قرار دارد و حفاظت از مرزهای ایران اسلامی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر شعار سال "جهش تولید" و برخورد با تخلفات سازمان یافته، مبارزه با قاچاق را از اولویت های استان  دانست و تاکید کرد: دستگاه های دخیل در حوزه مبارزه با قاچاق برای رونق بخشی اقتصادی و حمایت از تولیدات داخلی باید تلاش بیشتری داشته باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها