موج
کدخبر : ۳۳۶۵۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336549

جانشین پلیس آگاهی ناجا با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی کشفیات سرقت در کشور اعلام کرد: شناسایی و برخورد قاطعانه با باندهای سرقت مسلحانه از اولویت‌های پلیس آگاهی ناجا در سال جاری است.

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ فرامرز به گذر جانشین پلیس آگاهی ناجا درخصوص افزایش ۱۵ درصدی کشفیات سرقت طی سه ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل اظهار کرد: طی سه ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در بین سرقت‌های مهم، کشفیات سرقت محموله ۳۸ درصد، سرقت اماکن ۲۹ درصد، سرقت مغازه ۲۵ درصد، سرقت موتورسیکلت ۱۶ درصد و کیف قاپی ۷ درصد افزایش داشته که به کارگیری روش‌های علمی و اطلاعاتی در کشف جرایم و رعایت هشدارهای پلیسی توسط مردم در این خصوص تأثیر بسزایی داشته است.

وی با بیان اینکه طی این مدت، سرقت از بانک‌ها و طلافروشی‌ها نیز کاهش چشمگیری داشته است، افزود: در مجموع می‌توان گفت با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی سراسر کشور، کشفیات مجموع سرقت‌ها در سه ماهه اول سال جاری، رشد ۱۵ درصدی داشته است.

جانشین پلیس آگاهی ناجا در ادامه اظهار داشت: در همین مدت، مجموع کشفیات سرقت‌های خرد که شامل وسایل و قطعات خودرو، پلاک (اتومبیل و موتور) و… می‌باشد نیز با رشد ۱۴ درصدی مواجه بوده است.

این مقام انتظامی همچنین شناسایی و برخورد قاطعانه با باندهای سرقت مسلحانه را از اولویت‌های پلیس آگاهی ناجا در سال جاری عنوان و خاطرنشان کرد: تلاش کارآگاهان مبارزه با سرقت، کاهش فاصله وقوع تا کشف است که در این رابطه، هماهنگی مناسب بین پلیس‌های تخصصی، ارتقا آموزش‌های کارآگاهی و استفاده از افسران مجرب و خبره نیز در دستور کار قرار دارد.

سرهنگ به گذر در پایان خاطرنشان کرد: به میزانی که مردم به هشدارهای پلیس توجه کنند فرصت ارتکاب جرم سرقت از مجرمان گرفته شده و جرایم نیز کاهش پیدا می‌کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها