موج
کدخبر : ۳۳۶۲۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336246

سازمان هواشناسی کشور نسبت به افزایش ارتفاع موج در برخی نواحی مرکزی خلیج فارس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار زردرنگ با اشاره به افزایش ارتفاع موج آورده است که امروز (۱۴ تیرماه) در نواحی مرکزی خلیج فارس متلاطم شدن دریا و افزایش ارتفاع موج حداکثر تا دو متر پیش‌بینی می‌شود و این وضعیت تا فردا (۱۵ تیرماه) ادامه دارد.

از اواسط وقت فردا (۱۵ تیرماه) در نواحی شرقی دریای عمان متلاطم شدن دریا و افزایش ارتفاع موج بین دو و نیم تا سه متر دور از انتظار نیست و این وضعیت تا اواخر وقت سه‌شنبه (۱۷تیرماه) حاکم خواهد بود.

سازمان هواشناسی ضمن اشاره به احتمال پاره شدن تورهای صیادی، احتمال غرق شدن قایق‌های کوچک و شناورهای سبک نسبت به محدودیت در تردد قایق‌های سبک و تفریحی و اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی توصیه کرده است.

زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می‌کند به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها