موج
کدخبر : ۳۳۵۸۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335890

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از دستگیری فردی که مدعی بود پزشک متخصص ریه است و بیش از ۱۰۰۰ دنبال کننده داشت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ داوود گودرزی رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت گفت: در رصدهای اطلاعاتی مشخص شد، فردی که مدعی است پزشک متخصص ریه است با راه اندازی صفحه‌ای در فضای مجازی توانسته است بیش از ۱۰۰۰ دنبال کننده و مخاطب جذب کند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در بررسی اولیه مشخص شد که این فرد تعدادی زیادی از شهروندان را ویزیت و معاینه کرده است، ادامه داد: در پالایش‌های اطلاعاتی مشخص شد متهم که دارای مدرک دیپلم بوده و متخصص ریه هم نیست با جعل مدارک هویتی از دنبال کنندگان کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ گودرزی بیان کرد: با هماهنگی قضائی مخفیگاه متهم شناسایی و تیمی از مأموران برای دستگیری متهم به مخفیگاه وی اعزام و موفق شدند وی را در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس فتا انتقال دهند.

وی گفت: متهم اظهار داشت، در پرسه زنی در فضای مجازی، متوجه شدم پزشکی وجود دارد که هم اسم خودم هست و با شماره نظام پزشکی وی مدارک هویتی را جعل کردم و سپس با ایجاد صفحه‌ای در اینستاگرام به تبلیغ پرداختم و توانستم حدود ۱۰۰۰ دنبال کننده داشته باشم و تعدادی از آنها را به ازای دریافت مبلغی از طریق فضای مجازی ویزیت کنم.

رئیس پلیس فتا پایتخت با بیان اینکه متهم انگیزه خود را کسب جایگاه اجتماعی و درآمد اعلام کرد، افزود: با تکمیل تحقیقات پلیسی متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار دادسرای مبارزه با جرایم رایانه‌ای قرار گرفت.

* هیچگاه فریب تبلیغات کاربران فضای مجازی را نخورید

وی در پایان به شهروندان هشدار داد که هیچگاه فریب تبلیغات کاربران فضای مجازی را نخورید و حتماً در چنین موضوع‌های مرتبطی پس از کسب اعتماد و اطمینان وجه ویزیت را واریز کنید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها