موج
کدخبر : ۳۳۵۵۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335530

حناچی:

پیروز حناچی در واکنش به اظهارات محسن هاشمی گفت: متاسفانه بودجه شهرداری تهران برای توسعه مترو کافی نیست.

به گزارش خبرگزاری موج، پیروز حناچی شهردار تهران پیش از ظهر امروز در صحن علنی شورای شهر تهران حاضر شد و در  ابتدای سخنانش به اظهارات منتشر شده از محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران واکنش نشان داد و گفت: حمل و نقل عمومی یکی از اولویت‌ها و به نظر بنده مهم‌ترین موضوع شهر تهران است، اما چه کنیم که بودجه شهرداری تهران برای توسعه مترو کافی نیست.

حناچی افزود: توسعه مترو تنها ربط به شهرداری تهران نداشته بلکه یک موضوع حاکمیتی است و باید دولت و حاکمیت به توسعه آن و تأمین منابع آن اهتمام ورزند.

شهردار تهران گفت: توسعه یک خط عادی مترو امروز در تهران بیش از 10 هزار میلیارد تومان هزینه دارد و این در حالی است که از ابتدا زیرساخت‌ها و هزینه‌های ساخت مترو برعهده دولت بوده اما به مرور به گردن مدیریت شهری افتاده است.

وی اضافه کرد: من امروز از این جایگاه اعلام می‌کنم که با بودجه‌های عادی شهرداری امکان توسعه خطوط جدید مترو فراهم نیست و نمی‌توان آن وعده ای که برای افتتاح هر ماه یک ایستگاه داده بودیم را محقق کرد.

حناچی تصریح کرد: امروز بسیاری از ایستگاه‌ها تا 95 درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند ولی دو دلیل باعث عدم تحقق این وعده شده است؛ یکی بدعهدی بانک آینده و دیگری تحریم‌ها.

شهردار تهران ادامه داد: پیش از آنکه تحریم‌ها مجدد بازگردد 50 درصد هزینه‌ها به عهده شهرداری بود اما امروز که تحریم‌ها بازگشته و قیمت ارز این چنین افزایش داشته است، این هزینه از عهده شهرداری تهران خارج است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها