موج
کدخبر : ۳۳۴۲۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334214

دستورالعمل نحوه ارزیابی دانش‌آموزان متقاضی جهش تحصیلی برای سال جاری اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری موج، دستورالعمل نحوه ارزیابی دانش‌آموزان متقاضی جهش تحصیلی در سال 1399 به استان‌ها ابلاغ شد بر اساس این دستورالعمل، ارزیابی دانش‌آموزان متقاضی جهش تحصیلی از سی و یک خرداد سال 1399، پس از صدور کارنامه نهایی شروع و تا 22 مرداد  به اتمام خواهد رسید و تاریخ فوق غیرقابل تمدید است.

 دانش‌آموزان ابتدایی متقاضی جهش تحصیلی باید با مراجعه به مدیر مدرسه، مراحل ثبت‌نام و نوبت‌گیری جهت سنجش را انجام دهند.

مدیران مدارس ابتدایی باید از طریق سامانه سناد، نسبت به ثبت اطلاعات فردی و خانوادگی  دانش‌آموز متقاضی و تکمیل کاربرگ‌های مربوطه در سامانه سناد پیش‌ثبت‌نام کنند. سپس از طریق سامانه سنجش نسبت به نوبت‌گیری و ارجاع به پایگاه تخصصی اقدام کنند.

مدارک لازم جهت ارزیابی اصل شناسنامه دانش‌آموز و پرینت معرفی نامه عکس‌دار و ممهور به مهر مدرسه است و ارزیابی هوشی متقاضیان جهش تحصیلی توسط  ادارات آموزش و پرورش استثنایی استان‌ها انجام خواهد شد.

 بر اساس این دستورالعمل، ارزیابی دانش‌آموزان متقاضی جهش از پایه اول به سوم، دوم به چهارم، سوم به پنجم، چهارم به ششم و جهش برای بار دوم، در استان‌ها انجام خواهد شد؛ با این شرط که جهش از پایه اول به سوم و جهش برای بار دوم، مشروط به اخذ رأی کمیسیون استان و ثبت شماره و تاریخ آن در سامانه سناد است.

همچنین پرونده متقاضیان جهش چند پایه و خارج از آیین‌نامه، باید از طریق معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش و شورای عالی آموزش و پرورش بررسی و اعلام نظر شود تا فرایند نوبت‌گیری و ارزیابی این گروه از طریق سامانه سنجش سازمان آموزش و پرورش استثنایی انجام پذیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها