موج
کدخبر : ۳۳۴۰۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334079

دبیر شورای سیاست گذاری صادرات محصولات سلامت محور سازمان غذا و دارو از صادرات ۸ قلم تجهیزات و فراورده مبارزه با کرونا به نقاط مختلف دنیا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سید آصف مهدوی با اشاره به توجه ویژه سازمان غذا و دارو به حوزه صادرات محصولات و فراورده های سلامت محور، عنوان کرد: شورای سیاست گذاری صادرات محصولات سلامت محور با حضور رئیس و مدیران ارشد سازمان غذا و دارو به منظور بررسی و تسهیل مشکلات و گلوگاه‌های پیش روی صادرکنندگان تشکیل می شود، همچنین هماهنگی‌های لازم نیز با ارگان ها و تشکلات مرتبط مانند وزارت صمت، سازمان توسعه صادرات، گمرک، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ...صورت می‌گیرد.

دبیر شورای سیاست گذاری صادرات محصولات سلامت محور سازمان غذا و دارو با بیان اینکه صادرات برخی اقلام مبارزه با کرونا از اردیبهشت امسال آغاز شده است، گفت: در حال حاضر ۸ قلم از تجهیزات و فراورده مبارزه با کرونا به کشورهای مختلف دنیا صادر می شود.

وی افزود: علیرغم مشکلاتی که به دنبال تحریم‌های ظالمانه در بحران کشور به وجود آمد، فرصتی برای تولیدکنندگان حوزه اقلام مبارزه با کرونا ایجاد شد و خوشبختانه با افزایش ظرفیت تولید خطوط تولیدی و  اضافه شدن تولید محصولات جدید  توانستیم علاوه بر تامین نیاز کشور، به یکی از صادرکنندگان برخی از این اقلام تبدیل شویم.

به گفته دبیر شورای سیاست‌گذاری صادرات سازمان غذا و دارو در حال حاضر ایران یکی از صادرکنندگان اقلامی چون ماسک N۹۵، کیت های تشخیصی سرولوژی، لباس های کاورال، گان، شیلد، مانیتور، ونتیلاتو و مواد ضدعفونی به کشورهای اروپایی، آسیای جنوب شرقی و همسایه تبدیل شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها