موج
کدخبر : ۳۳۳۸۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333867

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی از افزایش ۳۰ درصدی شهریه مدارس غیردولتی در سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، مجتبی‌ زینی‌وند معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی در ساختمان زنده‌یاد علاقه‌مندان وزارت آموزش و پرورش برگزار شد درباره شهریه مدارس غیردولتی در سال تحصیلی آینده، اظهار کرد: با هماهنگی ستاد تنظیم بازار، الگوی تعیین شهریه مطرح شد.

وی با تأکید بر اینکه میانگین افزایش شهریه مدارس در سال تحصیلی جدید، ۲۳ درصد است، افزود: سقف افزایش شهریه ۳۰ درصد است و حداقل کف افزایش شهریه ۱۵ درصد است.

زینی‌وند اضافه کرد: بالاترین میزان شهریه برای دوره ابتدایی ۱۲ میلیون تومان، برای دوره متوسطه اول ۱۴ میلیون تومان و دوره متوسطه دوم ۱۷ میلیون تومان است.

وی تصریح کرد: در پایه دوازدهم تحت عنوان فعالیت‌های مکمل است و بستگی به زمان برگزاری دوره مکمل، شهریه متفاوت است.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی گفت: قانون شوراهای آموزش و پرورش با هدف بسیج امکانات ایجاد شد و با تعامل و هماهنگی با دستگاه‌های مختلف سعی کردیم حقوق آموزش و پرورش را تحقق ببخشیم.

وی افزود: جلسات شورای آموزش و پرورش استان‌ها در حال حاضر بسیار فعال است و مهم‌ترین مسائل آموزش و پرورش در  آن مطرح و بررسی می‌شود.

زینی وند از تدوین آیین‌نامه مناطق مرزی خبر داد و گفت: در مقایسه عملکرد نسبت به سال گذشته، ۹۸ درصد رشد از محل درآمدهای قانون شوراها داشتیم.

وی اضافه کرد: بحث طراحی و استقرار نظام جامع مشارکت در دست بررسی است و امیدواریم به زودی به اتمام برسد.

معاون وزیر آموزش و پرورش از اجرای طرح آشتی با آموزش در آموزش از راه دور خبر داد و اظهار کرد: با استفاده از ظرفیت‌های قانونی و مشارکت خیرین و استفاده از فناوری‌های نوین طراحی شده است و هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل را تحت پوشش قرار داده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها