موج
کدخبر : ۳۳۳۲۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333248

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از پلمب ۲۵۰ هزار واحد صنفی به دلیل تخلفات بهداشتی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: بازگشایی‌ها خاص ایران نیست و در  همه جای دنیا بازگشایی‌ها در حال انجام است و دو بحث وجود دارد اینکه بازگشایی با شرایط قانونی انجام شود دوم اینکه خدمت گیرنده و خدمت دهنده به هم کمک کنند.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت افزود: ما از هردوشیوه استفاده کرده‌ایم و به دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام کردیم پروتکل‌های بهداشتی تشدید شود و تاکنون بیش از 250 هزار واحد صنفی و صنعتی به دلیل رعایت نکردن بهداشت تعطیل شده‌اند.

وی عنوان کرد: مردم باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، باید زندگی با ویروس را همراه با رعایت بهداشت بیاموزیم و در شهر تهران به دلیل حمل و نقل زیاد و مسافرت بین شهری رعایت پروتکل‌ها باید مد نظر قرار گیرد متاسفانه رعایت پروتکل‌ها در شهر تهران ناامید کننده است و بر خلاف میلمان به دلیل جلوگیری از تخلفات بهداشتی برخوردهای قضایی را تشدید می‌کنیم.

فرهادی افزود: تالارها به صورت پلکانی بازگشایی می‌شوند و ابتدا تالارهای رو باز فعایت خود را آغاز می‌کنند درحال حاضر برخی تالارها به صورت غیرقانونی خدمات می‌دهند که این فعالیت غیرقانونی است اتاق اصناف ایران باید نظارت را تشدید کند و با بازرسان دانشگاه‌های علوم پزشکی همکاری بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه مهدکودک و تورهای گردشگری از 24 خرداد بازگشایی می شود افزود: مهدکودک‌ها باید رعایت تهویه مطبوع را جدی بگیرند و در جاهایی که امکان دارد در زمان فعالیت منبع خنک کننده پنجره‌ها باز باشد، استفاده از مواد گندزدا و ضدعفونی‌کننده بر اساس دستورالعمل اعلام شده توسط وزارت بهداشت باید انجام شود و استفاده از ترکیبات کلر در مهدکودک استفاده نشود به دلیل اینکه این موضوع می‌تواند باعث ایجاد آلرژی شود.

ادامه دارد...

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها