موج
کدخبر : ۳۳۲۰۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332076

مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران در گفتگو با موج:

در راستای سنجش میزان آلودگی آب های سطحی تهران، مانورسرکشی به کارواش های تهران برای ارزیابی چگونگی دفع آب های مورد استفاده این صنف، انجام می شود.

شینا انصاری مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، با اشاره به خبر آغاز مانور سرکشی به کارواش های پایتخت گفت: همانطور که می دانید کارواش ها روزانه حجم زیادی آب مصرف می کنند که باید با استفاده از دستگاه های کنترلی، میزان آلایندگی آن تا حد استاندارد کاهش پیدا کند و محیط زیست و آب های سطحی شهر را آلوده نکند.

وی افزود: در همین راستا و با توجه به اینکه یکی از وظایف این اداره رصد میزان آلایندگی آب های سطحی و خاک تهران است، طرحی آغاز شده که در آن 451 کارواش تهران با کمک بازرسی شهرداری بازدید و رصد شوند و نتیجه این بررسی برای اداره کل محیط زیست استان تهران جهت انجام اقدامات قانونی نیز ارسال شود. 

انصاری همچنین به طرح سنجش میزان آلایندگی نهر ولیعصر اشاره کرد و گفت: از سال قبل برای نخستین بار طرح پایش آلاینده های نهر طولانی ولیعصر به عنوان طولانی ترین خیابان خاورمیانه در دستور کار قرار گرفته تا وضعیت آلودگی احتمالی این نهر و آثاری که می تواند بر روی محیط زیست داشته باشد بررسی شود.

این مسوول ادامه داد: چاه های تهران یکی دیگر از منابع آبی پایتخت هستند که آب آنها اکثرا برای آبیاری بوستان ها و فضای سبز مورد استفاده قرار می گیرد.

 مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در مورد پایش و رصد این چاه ها نیز گفت: ما نقش زیادی در رصد کیفیت آب چاه های تهران نداریم بلکه بیشتر وضعیت کمی آنها را رصد می کنیم چرا که در صورت استفاده بیش از حد و کاهش سطح آب، این امر می تواند باعث فرونشست زمین شود. ولی در کل رصد کیفی آب و وضعیت سلامت آن بیشتر با وزارت نیرو است. 

وی از اجرای جدی طرح بازچرخانی آب های سطحی تهران به عنوان یکی دیگر ازطرح های شهرداری برای تامین آب تهران یاد کرده و گفت: با توجه به لزوم تامین آب مورد نیاز تهران، از چند سال پیش طرحی برای بازچرخانی آب و فاضلاب و تصفیه آن در شهر تهران در دست اجراست که براساس آن آب های سطحی بخش هایی جمع آوری و بازیافت می شوند و به چرخه آبیاری فضای سبز باز می گردند. امسال بودجه خوبی برای ایجاد شبکه بازچرخانی در مناطق 4 و 22 و برخی نقاط دیگر در نظر گرفته شده که می تواند کمک شایانی به تامین آب مورد نیاز پایتخت در زمان کم آبی و همچنین سلامت محیط زیست کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها