موج
کدخبر : ۳۳۲۰۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332058

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از افزایش ۱۵ درصدی حق عائله مندی بازنشستگان کشوری از ماه جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، اکبر افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه ارائه بیمه نامه‌های تخفیف دار و تخصیصی بیمه ملت به بازنشستگان کشوری گفت: صندوق بازنشستگی یکی از اقدامات بسیار مهمی که برای بازنشستگان در سال جاری انجام داده این است که با افزایش سرانه درمان بازنشستگان از ۶۰ به ۱۴۰ هزار تومان توانسته پوشش تعهدات بیمه تکمیلی را به دو برابر افزایش دهد و همچنین در برخی از موارد، پوشش‌های جدید نیز اجرایی شده است.

وی افزود: از اول خرداد بیمه نامه جدید تکمیلی اجرایی شد و بازنشستگان از تسهیلات بیمه درمان برخوردار شدند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری به تفاهم نامه‌ای که با بیمه ملت برای بازنشستگان به امضا رسید، اشاره و تصریح کرد: با همکاری این شرکت بیمه‌ای که در مجموعه صندوق کشوری است و برخی از بازنشستگان نیز سهامدار هستند، بیمه نامه‌هایی طراحی شده مانند بیمه ثالث، بدنه، آتش سوزی، عمر و حوادث و بیمه نامه کرونا که بازنشستگان کشوری با تخفیف و تخصیص از این بیمه‌ها برخوردار می‌شوند.

افتخاری گفت: البته ۲۰ درصد باید پیش پرداخت اولیه داشته باشند و مابقی اقساط را طی ۱۲ ماه پرداخت کنند.

وی در خصوص خدمات دندانپزشکی اظهار داشت: بیمه خدمات تکمیلی (خدمات دست دندان) را اضافه کرده‌ایم و در حوزه بیمه ملت نیز قصد داریم در حوزه دندانپزشکی نیز خدماتی را به بازنشستگان ارائه کنیم که در آن به سمت ارزان کردن خدمات پیش می‌رویم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از افزایش ۱۵ درصدی حق عائله مندی خبر داد و گفت: این افزایش در حقوق خردادماه برای بازنشستگان ارائه می‌شود و مابه‌التفاوت فروردین و اردیبهشت نیز واریز می‌شود.

افتخاری در پاسخ به این سوال که آیا حقوق بازنشستگان برای زندگی آنان کافی است یا خیر؟ خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم سطح حقوق بازنشستگان را افزایش دهیم چرا که حقوق فعلی، هزینه‌های زندگی آنان را تأمین نمی‌کند و البته تمام ارکان دولت این دغدغه را دارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
 • پاسخ

  افزایش 24500تومانی عائله بازنشستگان راخوشحال ودیونه میکنه ومیتونه حداقل یک کیلوموزبااینافزایش بخردوکمی استرس پوکی استخوان راکم میکنه.واقعاکه ازاین کرم وسخاوت مسئولین صندوق ودلسوزان

 • پاسخ

  سلام

 • پاسخ

  افزایش 15 درصد یعنی 25هزار!واقعا متاسفم واستون.اصلا فکر این قشر بازنشسته ضعیف نیستید.حتما افزایش حق اولاد هم منظورتونه که از سال جاری پرداخت نکردید؟! که اونهم حدودا میشهماهی 6هزار تومان!! خسته نباشید!!

 • پاسخ

  فوری معوقه بیمه رو کم میکنید اما معوقات اولاد وعائله رو نمیدید!

 • پاسخ

  مگر طبق اساسنامه بخشنامه های حق عائله مندی واولاد شاغلین بازنشستگان یکسان نمی باشد؟ چرا تعویض قائل میشوید، به کجا شکایتشان را ببریم

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها