موج
کدخبر : ۳۳۰۷۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330701

سردار رحیمی خبر داد؛

سردار رحیمی از دستگیری ۲۳ نفر از دلالان ارزی در پایتخت خبر داد و گفت: در این دستگیری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال انواع ارز خارجی کشف و ضبط شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در حاشیه طرح رعد 35 در جمع خبرنگاران در ستاد فاتب اظهار داشت: بعد از ۲۰ روز کار اطلاعاتی و در سه روز عملیات ۲۹۱ حکم قضایی اجرا شد و ۶۷۰ نفر از سارقان مالخر و کیف قاپ دستگیر شدند.

رئیس پلیس پایتخت افزود: سارقان، مالخران، سارقان لوازم خودرو، منزل و موتورسیکلت دستگیر شده در قالب ۲۱ باند اقدام به سرقت می کردند.

وی  با بیان اینکه در این مرحله ۲ هزار و ۱۷۰ قلم‌ انواع اموال سرقتی از متهمان کشف شد، ارزش مالی اموال مسروقه مکشوفه را  ۹.۵ میلیارد تومان برآورد کرد.

وی  به کشف ۱۸۲ خودرو و موتورسیکلت در این طرح اشاره کرد و گفت: در مجموع در این مرحله به ۸۸۰ پرونده پلیسی و قضایی رسیدگی شد.

سردار رحیمی افزود: ۳ قبضه سلاح جنگی و ۳۴ قبضه سلاح سرد هم از زورگیران کشف شد.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به برخورد با مزاحمان خیابانی و موتورسیکلت‌های سنگین که هنگام شب موجب نا آرامی در بزرگراه ها می شوند، گفت: شب گذشته ۳۹ دستگاه موتورسیکلت سنگین که صدای ناهنجار تولید کرده و ۱۳ دستگاه خودرو که در خیابان‌های تهران دور دور می‌کردند، توقیف شدند.

وی افزود: در 35 مین مرحله از طرح رعد ۳۸ قاچاقچی کالا دستگیر و ۱۳۴ هزار انواع کالای قاچاق کشف شد که در مجموع ۳۰ پرونده تشکیل شد; ۳ میلیارد تومان ارزش  کالا‌های قاچاق مکشوفه است.

سردار رحیمی به کشف ۱۰۸ کیلوگرم انواع موادمخدر در طرح رعد ۳۵ پرداخت و گفت: برخورد با احتکار خودرو در دستور کار ما قرار دارد ; بر این اساس در ۴۸ ساعت گذشته، ۵ پارکینگ و انبار که بالغ بر ۵۴۰ دستگاه خودروی صفر ساخت کارخانه‌های ایران خودرو و سایپا در آن دپو شده بود، کشف شد‌.

وی با اشاره به اجرای طرح شناسایی و دستگیری دلالان ارزی که به تازگی فعالیت‌های مجرمانه خود را آغاز کردند، افزود: طی ۴۸ ساعت گذشته پلیس امنیت اقتصادی ۲۳ نفر از دلالان ارزی را دستگیر کرد که بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال انواع ارز خارجی از این افراد کشف و ضبط شد.

سردار رحیمی به کشف قرص های تقویتی منقضی شده و فاسد اشاره کرد و افزود : ۵.۵ میلیون عدد قرص فاسد و تاریخ مصرف گذشته که توسط متهمان در کل کشور عرضه می‌شد و همچنین ۳.۵ تن شیر خشک فاسد از مخفیگاه متهمان کشف شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها