موج
کدخبر : ۳۲۹۷۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329714

دبیر کمیته آموزش و پرورش ستاد مدیریت کرونا:

انتشار خبر بازگشایی مجدد مدارس از ۲۷ اردیبهشت موجی از واکنش های مختلف را بین والدین دانش آموزان به همراه داشت. با این حال به نظر می رسد آموزش و پرورش همچنان بر اجرای این تصمیم خود اصرار دارد.

خبرگزاری موج، از همان ابتدای آغاز انتشار ویروس کرونا، مدارس اولین مراکزی بودند که از سوی آموزش و پرورش تعطیل شدند. از همان موقع تاکنون بارها اعلام شده که قرار نیست مدارس تا بسته شدن پرونده کرونا باز شود. اما با این حال یکشنبه به یکباره وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد کلیه مدارس ابتدایی و متوسط از ۲۷ اردیبهشت دایر خواهد شد. این خبر ولی با موجی از انتقادها از سوی والدین دانش آموزان مواجه شد. واکنش هایی ناشی از ترس از ابتلای جوانان و نوجوانان دانش آموز به ویروس کرونا. شاید به همین دلیل بود که از همان زمان انتشار این خبر، شایعاتی منتشر شد مبنی براینکه ممکن است رییس جمهور و ستاد ملی مبارزه با کرونا این طرح را رد کند. پیشتر نیز وزیر آموزش و پرورش گفته بود مدارس را هر زمان که مسؤولان بهداشت کشور اجازه دهند بازگشایی خواهیم کرد. حال مهرزاد حمیدی، دبیر کمیته آموزش و پرورش ستاد مدیریت کرونا در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج رسما اعلام کرد که نه تنها ستاد ملی کرونا بازگشایی مدارس را تایید کرده، که آن را راهی برای تقویت بنیه درسی دانش آموزان از طریق رفع اشکال آنها می داند.       

 

آقای حمیدی، دیروز وزیر آموزش و پرورش گفته بودند که گویا قرار است مدارس از ۲۷ اردیبهشت باز شوند. اما بعدا شما اعلام کردید که این موضوع توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا تایید شود و چه بسا با مخالفت این ستاد ممکن است این موضوع هم عملا منتفی شود. ولی مثل اینکه برخلاف انتظار والدین، ستاد ملی مبارزه با کرونا نیز این بازگشایی را تایید کرده است. درست است؟

بله.  البته من چنین چیزی را نگفتم و فقط اعلام کردم که منتظر تایید ستاد ملی کرونا هستیم. دیروز ستاد ملی مبارزه با کرونا در جلسه ای که داشتند بعد از بررسی ابعاد مختلف موضوع بازگشایی مدارس از ۲۷ اردیبهشت، آن را تایید کردند و مخالفتی با آن نشد.

ولی والدین از این بازگشایی مجدد نگرانند و چه بسا بسیاری از آنها اصلا مایل نیستند فرزندانشان را به مدارس بفرستند.

اول اجازه دهید توضیح مختصری در مورد بازگشایی مدارس بدهم. قرار نیست مدرسه به معنای قبلی آن بازگشایی شود. بلکه فقط درهای مدارس برای رفع اشکال های احتمالی دانش آموزان باز خواهد شد.

ولی آموزش و پرورش که قبلا اعلام کرده بود اصلا قصد چنین کاری را ندارد.

این تصمیم به دلیل آن گرفته شده که بسیاری از دانش آموزان اعلام کرده بودند در کلاس هایی که از طریق فضای طرح شاد داشتند، با ابهامات و سوالات درسی متعددی مواجه هستند و باید کسی برای درک این مسایل به آنها کمک کند. برای همین تصمیم گرفته شد تا مدارس قبل از برگزاری امتحانات برای مدتی باز شود. آنهم نه برای برگزاری کلاس ها بلکه برای رفع اشکال.

یعنی قرار نیست کلاسی تشکیل شود؟

نه. از ۲۷ اردیبهشت مدارس باز هستند و معلم ها در مدارس حضور خواهند داشت و دانش آموزانی که مشکل درسی دارند، می توانند به صورت داوطلبانه به مدارس مراجعه و رفع اشکال کنند. البته ممکن است چند تا از دانش آموزان یک کلاس با هم مشکلات درسی خاصی را داشته باشند. در این صورت معلم می تواند برای آنها یک کلاس کوتاه رفع اشکال بگذارد.

و پروتکل های بهداشتی هم برای این بازگشایی تدوین شده است؟

بله. همه چیزدر این زمینه تدارک دیده و به مدارس هم ابلاغ شده است و مدیران و معلم ها نیز با این مسایل آشنا شده اند. 

پس بازگشایی مدارس قطعی است.

بله. واکنش هایی که ما از والدین می بینیم هم حکایت از آن دارد که در مجموع آنها نیز مخالفت جدی با بازگشایی مدارس ندارند البته به شرط رعایت مسایل بهداشتی.       

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها