موج
کدخبر : ۳۲۸۸۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328840

حاجی میرزایی:

وزیر آموزش ‌و پرورش گفت: سلامت دانش آموزان برای ما بسیار اهمیت دارد و هر زمان که مسؤولان بهداشت کشور اجازه دهند مدارس را بازگشایی خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت 14500 واحد مسکن برای فرهنگیان که امروز به ‌صورت ویدئو کنفرانس با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری، وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید برگزار شد، اظهار کرد: یکی از سیاست‌های جدی وزارت آموزش‌ و پرورش، ارتقای منزلت و معیشت فرهنگیان است و به طرق مختلف تلاش می‌شود وضعیت فرهنگیان بهبود یابد.

وی ادامه داد: مسکن یکی از نیازهای اصلی هر فردی است و می‌دانیم که بخش زیادی از حقوق معلمان فاقد مسکن، صرف اجاره‌بها در مسکن می‌شود و اگر بتوانیم مسکن لازم را برای فرهنگیان تأمین کنیم، کمک بزرگی به این قشر شده است.

وزیر آموزش و پرورش در مورد اختصاص زمین‌های متعلق به آموزش‌ و پرورش به ساخت مسکن فرهنگیان در سراسر کشور، تصریح کرد: تأمین هزینه زمین بخش مهم و تعیین‌کننده در مسکن است. بنابراین متعهد شدیم که هر جا زمینی متعلق به آموزش ‌و پرورش داریم به مسکن فرهنگیان اختصاص دهیم.

وی افزود: تاکنون بیش از 3 میلیون و سیصد هزار مترمربع زمین را در استان‌های مختلف شناسایی و به وزارت راه شهرسازی معرفی کردیم. برخی از این زمین‌ها نیاز به تغییر کاربری دارند که با پیگیری‌های انجام‌شده، تغییر کاربری آن‌ها صورت خواهد گرفت. به این صورت هزینه زمین، چه زمین‌هایی که از طریق آموزش‌ و پرورش به فرهنگیان اختصاص ‌یافته و چه زمین‌هایی که در وزارت راه و شهرسازی برای این منظور در نظر گرفته ‌شده است، رایگان محسوب شده و از این طریق امیدواریم که مسکن ارزان‌تری در اختیار همکاران فرهنگی قرار گیرد.

وزیر آموزش‌ و پرورش در مورد چگونگی روند ثبت‌نام فرهنگیان در سامانه مسکن بیان کرد: از تمام همکاران شاغل و بازنشسته که فاقد مسکن هستند و تاکنون از مزایای وزارت مسکن و شهرسازی استفاده نکرده‌اند، خواستیم در سامانه‌ای که به همین منظور طراحی ‌شده بود، ثبت‌نام کند که در مدت‌زمان تعیین‌شده برای ثبت‌نام، بیش از 300 هزار نفر در سامانه مذکور نام‌نویسی کردند و در مرحله اول 75 هزار نفر احراز صلاحیت شدند و امروز در اولین گام و با حضور آقای جهانگیری، عملیات اجرایی ساخت 14 هزار و 500 مسکن فرهنگیان به‌تدریج آغاز خواهد شد.

حاجی میرزایی گفت: منابع موردنیاز برای ساخت مسکن فرهنگیان، از طریق بانک مسکن و بانک ملی تأمین خواهد شد و بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با بانک ملی ایران نوشته شد مبلغ 4 هراز میلیارد تومان تسهیلات برای ساخت مسکن فرهنگیان در اختیار وزارت آموزش‌ و پرورش قرارگرفته است که امیدواریم با آورده اولیه همکاران، منابع لازم برای ساخت را تأمین کرده و کار را آغاز کنیم.

وی با بیان اینکه بر اساس پیش‌بینی‌ها می‌توانیم در یک سال و نیم آینده این مسکن‌ها را تحویل دهیم، تصریح کرد: از 75 هزار مسکنی که باید تأمین شود در حال حاضر زمین برای ساخت 14500 مسکن تأمین‌ شده و عملیات ساخت آنها شروع ‌شده است. در مورد عملیات ساخت مابقی مسکن‌ها نیز همکاری ما و وزارت راه و شهرسازی ادامه دارد و امیدواریم بتوانیم بر اساس قولی که وزیر راه و شهرسازی داده تا حدود 100 هزار شاغل فرهنگی را در ماه‌های آینده تعیین تکلیف کنیم.

وزیر آموزش ‌و پرورش در خصوص بازگشایی مدارس در شهرهایی که وضعیت سفید دارند، گفت: تصمیم‌گیری در مورد بازگشایی مدارس بر عهده ستاد مبارزه با کرونا و بر اساس پروتکل‌های بهداشتی اعلام‌شده از سوی وزارت بهداشت است؛ سلامت دانش آموزان برای ما بسیار اهمیت دارد و هر زمان که مسؤولان بهداشت کشور اجازه دهند مدارس را بازگشایی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در جلسه دیروز ستاد ملی مبارزه با کرونا مأموریتی از سوی رئیس‌جمهور به وزارت آموزش ‌و پرورش، وزارت بهداشت و درمان و وزارت کشور داده شد که در مناطقی که مناطق کم‌خطر یا سفید نامیده شده موضوع بازگشایی مدارس را به بررسی قرار دهند و با در نظر گرفتن مخاطرات موجود و وضعیت سلامت دانش آموزان، گزارش نهایی را در جلسه آینده ستاد کرونا ارائه دهند تا در مورد آن تصمیم‌گیری شود.

وی گفت: با توجه به وضعیت شیوع کرونا در استان‌های مختلف، ممکن است در بعضی از استان‌ها مدارس بازگشایی شوند و در برخی دیگر همچنان بسته بمانند. هم‌اکنون بیش از 130 شهرستان به‌عنوان مناطق کم‌خطر هستند و قطعاً اگر بازگشایی تصویب شود مدارس این شهرستان‌ها بازگشایی خواهد شد.

حاجی میرزایی در مورد برگزاری امتحانات به‌صورت حضوری، بیان کرد: امتحانات پایه دوازدهم تعیین تکلیف شده و از 17 خرداد آغاز می‌شود که به استان‌ها ابلاغ ‌شده است. تأکید وزارت آموزش‌ و پرورش در برپایی امتحانات نهایی به‌صورت حضوری است مگر آنکه در آن زمان وزارت بهداشت صلاحدید دیگری داشته باشد. در حال حاضر بر اساس چارچوب‌های موردقبول آموزش‌ و پرورش پیش‌بینی ما این است که می‌توانیم امتحانات را در زمان اعلام‌شده و به‌صورت حضوری با رعایت پروتکل بهداشتی برگزار کنیم.

وزیر آموزش‌ و پرورش از خانواده‌ها و دانش آموزان مخصوصاً دانش آموزان پایه دوازدهم و کنکوری‌ها خواست که نگرانی نداشته باشند و تأکید کرد: سلامت دانش‌آموزان برای ما اصل اساسی است و مراقبت‌های لازم را برای محافظت از دانش آموزان در نظرخواهیم گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    باسلام من به خدامستجرم دوتابچی دارم ازهیچ درامدندارم به خداازکی بیکارم خیلی دستم خالی به قران خودم مریض شدم توراقران کمکم کنندتوراخداکمکم کنند

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها