موج
کدخبر : ۳۲۸۷۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328743

رضوان حکیم زاده در حالی از بازگشایی یک ماهه مدارس کشور خبر داد که پیش از آن وزیر آموزش و پرورش بازگشایی مدارس حتی در مناطق با وضعیت سفید را منتفی دانسته است و از طرفی ستاد ملی مقابله با کرونا تا اطلاع ثانوی مدارس را تعطیل اعلام کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش شب گذشته در برنامه گفتگوی ویژه خبری درباره آغاز فعالیت مدارس از 27 اردیبهشت در مناطق کم‌خطر گفت: با توجه به اهمیت تداوم آموزش و با هدف تکمیل فرآیند آموزش، جبران کمبودهای یادگیری و در راستای عدالت آموزشی این تصمیم گرفته شد.

این درحالی است که وزیر آموزش و پرورش 31 فروردین درباره بازگشایی مدارس در استان‌هایی که وضعیت آن‌ها سفید است، گفت: برای این کار اشکالات زیادی وجود دارد، ۳۰ درصد معلمان ما تردد می‌کنند یعنی ممکن است از منطقه قرمز به منطقه سفید بروند و نگرانی‌ها را تشدید می‌کند و در هر منطقه‌ای مدارس را باز کنیم نیاز است پروتکل‌های وزارت بهداشت رعایت شود از جمله فاصله اجتماعی، اما در بسیاری از کلاس‌های درس نمی‌توان یک متر فاصله را ایجاد کرد همچنین در بررسی‌های محققین و حدود ۱۲ درصد تعطیلی مدارس در فاصله گیری اجتماعی موثر است و ۲۲ درصد سهم تردد‌ها کاهش می‌یابد در تمام دنیا مدارس اولین جایی است که تعطیل می‌شود و آخرین جایی است که باز می‌شوند.

همچنین حاجی میرزایی مطرح کرد: برای بازگشایی مدارس تابع سیاست‌های وزارت بهداشت هستیم و براساس دستور ستاد ملی مقابله با کرونا تا اطلاع ثانوی باید تمامی مدارس بسته بماند.

گفتنی است، سخنگوی دولت ظهر امروز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت در نشست خبری با خبرنگاران درخصوص بازگشایی مدارس کشور در ایام کرونا تصریح کرد: در جلسه آتی ستاد ملی مقابله با کرونا طرح بازگشایی مدارس کشور در شهرهایی که دارای وضعیت سفید است مطرح و تصمیم گیری خواهد شد.

همچنین ربیعی در این رابطه افزود: هر گونه بازگشایی مدارس کشور به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا و با تائید وزیر بهداشت صورت خواهد گرفت.

به گزارش موج، این اظهارنظرها در رسانه های مختلف در ارتباط با موضوعات کرونایی و تصمیمات مهم در این موضوع بر عهده ستاد ملی مقابله با کرونا است و باید دید با چه منطقی هر شخصی به خود اجازه اظهارنظر در رسانه های مختلف در این باب می دهد. یک روز در ارتباط با برگزاری مسابقات ورزشی اظهارنظرهایی منتشر می شود و روز دیگر در رسانه ملی در ارتباط با بازگشایی مدارس اعلام نظر شده و از کلمه تصمیم گیری شده است استفاده می شود. باید پرسید آیا این اظهارنظرهای مختلف ذهن مردم را درگیر نمی کند؟ آیا با این اظهار نظرهای غیر کارشناسی مردم خیالشان از بابت کرونا هر روز راحتتر از دیروز نخواهد شد؟ آیا این اظهارنظرها دردی از جامعه دوا می کند؟ و ....

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها