موج
کدخبر : ۳۲۶۹۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326912

سازمان هواشناسی از پیش بینی کاهش ۸ تا ۱۲ درجه‌ای دمای هوا در سواحل دریای خزر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج ، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز به ویژه در ساعات بعدازظهر در مناطقی از جنوب، جنوب شرق و شرق کشور رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید و در ارتفاعات البرز شرقی و شمال شرق کشور رگبار پراکنده گاهی با رعدوبرق پیش بینی شده است.

فردا چهارشنبه بارندگی مناطق گسترده‌تری را در جنوب،جنوب شرق و شرق کشور را ازجمله استان‌های فارس، کرمان، خراسان جنوبی، شمال هرمزگان، شمال سیستان و بلوچستان، بخش‌هایی از استان یزد و ارتفاعات زاگرس مرکزی رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی شده است. ضمن این که از بعدازظهر چهارشنبه با ورود سامانه بارشی در شمال غرب کشور نیز رگبار پراکنده باران پیش بینی می‌شود.

پنجشنبه بارش در شمال غرب ادامه یافته و به تدریج گستره آن سواحل دریای خزر، به ویژه سواحل غربی و مرزی، دامنه‌های البرز غربی و مرکزی و از اواخر وقت دامنه‌های البرز شرقی و بخش‌هایی از شمال شرق کشور را فرا می‌گیرد. همچنین در این روز وزش باد شدید در بخش‌هایی از غرب و شمال غرب کشور پیش بینی می‌شود.

در روزهای جمعه و شنبه هفته آینده رگبار پراکنده در شمال غرب کشور، دامنه‌های البرز مرکزی و ارتفاعات زاگرس شمالی در استان‌های لرستان، همدان و مرکزی دور از انتظار نیست و در شمال غرب و غرب کشور و دامنه‌های جنوبی البرز سرعت وزش باد افزایش می‌یابد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی در ساعات بعدازظهر فردا چهارشنبه با توجه به شدت ناپایداری‌های جوی ریزش تگرگ در مناطقی از جنوب و شرق کشور پیش بینی می‌شود. دمای هوا در سواحل دریای خزر از روز چهارشنبه تا آخر هفته 8 تا 12 درجه کاهش می‌یابد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها