موج
کدخبر : ۳۲۶۰۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326070

اعطا مطرح کرد؛

سخنگوی شورای شهر تهران در نشست خبری به ضرورت شناور شدن ساعات کاری ادارات جهت پیشگیری از کرونا اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: پیش از برگزاری جلسه قبیل صحن شورای شهر تعدادی از مدیران شهری و اعضای شورا جلسه‌ای را برگزار و گزارشی در مورد اقدامات لازم و انجام گرفته جهت مقابله با کرونا ارائه دادند.

وی افزود: کمیته مقابله با کرونا که در شورای شهر تشکیل شده در بحث اجرا مداخله ندارد و تنها مباحث نظارت و پیگیری برای آن مطرح است. در مواردی هم که لازم باشد طرحی در شورا از طریق این کمیته مطرح و با تأیید اعضای شورا به تصویب می‌رسد تا مشکل مربوطه مرتفع شود.

سخنگوی شورای شهر تهران به موضوع فاصله‌گذاری اجتماعی در حمل و نقل عمومی اشاره کرد و گفت:‌در ایام نوروز اعلام کردیم که مترو تعطیل شود ولی به دلایل و دیدگاه‌های مختلف این موضوع انجام نگرفت.

* فاصله‌گذاری با بیش از 500 هزار مسافر در مترو امکانپذیر نیست

اعطا گفت: شنبه 25 فروردین مترو 328 هزار مسافر داشت و در صورتی که مسافران مترو به بیش از 500هزار نفر افزایش نیابند تا حدودی می‌توان فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کرد ولی با افزایش مسافران این اقدام چندان امکانپذیر نیست.

* به وعده خرید 500 اتوبوس جدید خوش‌بین نیستیم

وی به کمبود جدی ناوگان حمل و نقل عمومی اشاره کرد  و گفت: دولت باید در این زمینه به شهرداری کمک کند البته اعلام شده که در  اردیبهشت 500 دستگاه اتوبوس به تهران افزوده می‌شود ولی این موضوع بسیار خوشبینانه است و ما گمان نمی‌کنیم به این زودی این مسأله اجرایی شود.

* شورا مجوزی برای رزرو صندلی‌های اتوبوس‌های شهرداری نداده است

سخنگوی شورای شهر تهران گفت:‌در برخی از مسیرها پیشنهاد داده‌ایم که از ظرفیت اتوبوس و مینی‌بوس به صورت مشترک استفاده شود تا بهتر بتوان فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کرد همچنین برخی از تولیدکنندگان داخلی اتوبوس اعلام آمادگی کردند و به نظرم  اگر به این مسأله توجه کنیم نسبت به تأمین اتوبوس می‌توان بیشتر امیدوار بود.

وی به گلوگاه‌های زمانی مترو اشاره کرد و گفت: به طور مثال در خط کرج ایستگاه صادقیه گلوگاه مکانی محسوب می‌شود این موضوع برای سایر ایستگاه‌های تقاطعی این چنین است ساعات پیک نیز گلوگاه زمانی محسوب می‌شوند و باید چاره‌ای جهت پیشگیری از کرونا در این ساعات و مکان‌ها در نظر گرفت.

* ساعات کاری ادارات باید شناور شود

وی از درخواست شورای شهر تهران نسبت به شناور شدن ساعات کاری ادارات خبر داد و گفت:‌مراجع تصمیم‌گیر باید در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند ما پیشنهاد داده‌ایم شروع کار ادارات 7 تا 9 صبح و پایان کار 2 تا 4 بعدازظهر شود تا از این طریق حمل و نقل عمومی خلوت‌تر و فاصله‌گذاری اجتماعی بهتر رعایت شو.د.

وی در مورد رزرو صندلی‌های اتوبوس گفت: این مسأله ارتباطی به اتوبوس‌های شهرداری ندارد و مربوط به این ناوگان نیست و شورای شهر مجوزی برای رزروی شدن اتوبوس‌های شهر تهران نداده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها